ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

ON DOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ BİR PROJEMİZ VAR TOPLULUĞU FARK OLUŞTURMAYA DEVAM EDİYOR

ON DOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ BİR PROJEMİZ VAR TOPLULUĞU FARK OLUŞTURMAYA DEVAM EDİYOR

Tarih
Bu haber 665 defa okunmuştur.

............ON DOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ BİR PROJEMİZ VAR TOPLULUĞU FARK OLUŞTURMAYA DEVAM EDİYOR
Eğitim Öğretim dönemi başlar başlamaz etkinliklerine hız kesmeden başlayan OMÜ Bir Projemiz Var Topluluğu sosyal hayatta eksik gördükleri noktalarda farkındalıklarına devam ediyorlar. Bu kez de Terme sakarlı köyünde bulunan Şehit Mustafa Özdemir Okulu için kolları sıvadılar.
Yaklaşık 80 kişilik bir ekip ile 1 ay boyunca projenin gerçekleşmesi için çalışmalarda  bulunan grup üyelerinden Birgül ışık;” Eksiklerimizi tamamlamak için Samsun esnafından yardım talep ettik, bu noktada oldukça duyarlı davranan Samsun esnafına çok teşekkür ederim, benim için bu gün inanılmaz bir deneyim oldu.”


OKULDA TAM BİR ŞENLİK HAVASI VARDI.
Bir grup okulun dış cephesini boyarken diğer gruplar da çocuklarla şarkılar söylediler, oyunlar oynadılar eş zamanlı olarak; Sağlık Atölyesi, Çocuk Hakları Atölyesi, Mesleki Bilgilendirme Atölyesi, Eğitici Oyun Atölyesi gibi atölyeler de etkinliklerde bulundular.
 Katılımcılardan Metin Yat; “Projemizin gerçekleşmesi için çok enerji harcadık ekip arkadaşlarımızla birlikte eğer bir noktada farkındalık yaratabildiysek ne mutlu bize . Hayatımın en değerli anlarına bir gün daha eklediğim için teşekkür ederim, çocukların yüzünde ki gülümsemeyi asla unutamayacağım.”


TERME HALKI OLDUKÇA İLGİ GÖSTERDİ
Terme halkı projeyi gerçekleştiren öğrencilerle oldukça keyifli vakit geçirdiler, köy okulunda ki öğrenciler bu proje ile hem eğlenip hem öğrenirken mesleki eğitimin kendileri için ilerde hedef oluşturacağını belirten ifadeler kullandılar.
proje öğrencilerinden Gamze Koçer;” Projeye başladığımızda amacım çocuklara farkındalık oluşturmaktı ama proje sonunda  farkına vardım ki aslında çoğu noktada kendimde farkındalık oluşturmuşum.  Ayrıca projenin tamamlanma aşamasında zorlandığımız önemli noktalarda bizden desteğini esirgemeyen Samsun Büyükşehir Belediyesine ekibimiz adına çok teşekkür ederim.”Haber: Serhat C. İLERİ

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi