ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

ALAÇAM DA CUMHURİYET BAYRAMI TÖRENLE KUTLANDI

ALAÇAM DA CUMHURİYET BAYRAMI TÖRENLE KUTLANDI

Tarih
Bu haber 489 defa okunmuştur.

............
       29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Törenlerle Kutlandı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 95.yıl dönümü kutlamaları Alaçam Hükümet Konağında Saat 09:00’da Alaçam Kaymakamı Fikret Zaman'ın tebrikleri kabul etmesiyle başladı.


Tebrik ve kabullerin ardından Alaçam Şehir Stadyumunda düzenlenen program ile kutlamalar devam etti. Alaçam Şadiye Muzaffer Turhan Anadolu Lisesi ve Özel Alaçam Detay Ortaokulu ile birlikte hazırladıkları törene ilçe Kaymakamı Fikret Zaman, Belediye Başkanı Hadi Uyar, Garnizon Komutanı Samet Kuruçelik, İlçe Emniyet Müdürü Kenan Bıyık, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezai Tural, daire amirleri, kamu kurum kuruluş yetkilileri, meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. İlçe Kaymakamı Fikret Zaman, Belediye Başkanı Hadi Uyar ile birlikte öğrencilerin ve vatandaşların bayramını kutladı.


Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından günün anlam ve önemi belirten konuşma İlçe Kaymakamı Fikret Zaman tarafından yapıldı. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 95. Yılına erişmenin kıvancı ve mutluluğu içinde hepinizi saygılarımla selamlıyorum. Cumhuriyetimizi kuran ve onu gençliğe emanet eden Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, gazilerimizi, Cumhuriyete giden yolda, kurtuluş mücadelesinde şehit olan atalarımızı minnet ve şükranla anıyorum. Muhterem Alaçamlılar, Cumhuriyet Türk Milleti açısından yalnızca bir rejimden ibaret değildir. Bizim için Cumhuriyet yok olmak üzere olan bir milletin yeniden dirilişinin simgesidir. Bu nedenle Atatürk’ün en büyük eserim dediği Cumhuriyeti korumak, kollamak ve yüceltmek hepimizin en temel görevidir. Ülkemiz 1923 yılından bu güne kadar birçok gelişme kaydetti; her geçen yılda daha da modern bir ülke haline gelmekteyiz. Yaşadığımız dönem değişim, bilim ve teknolojideki hızlı değişmelerin ve bilginin hızla çoğaldığı bir çağ. Biz de bu çağa ayak uydurmak, milletler arasında geri kalmamak için çok ama çok çalışmalıyız. Fert olarak hepimiz üzerimize düşen her ne görev varsa yerine getirmeliyiz. Bu cennet vatanda yaşamanın her daim bir bedeli olmuştur. Günümüzde bu bedel çok çalışmaktır. Türkiye Cumhuriyeti kurulduğundan buyana bir takım iç ve dış tehditlere maruz kalmıştır. Bu tehditlerden milletimiz birlik ve beraberliği sayesinde kurtulmuştur. Bu tehditlerin en hain ve alçakçası olan 15 Temmuz kalkışması hala hafızamızdadır. Birlik ve beraberliğimi bozmayı hedefleyen milletimizi etnik köken, farklı inançlar gibi nedenlerle bölmeye kalkışan her türlü faaliyetlere karşı uyanık ve tedbirli olmalıyız. Ülkemize hepimiz aynı inanç ve kararlılıkla sahip çıkmalıyız. Bu ülke hepimizin. Milletimize, devletimize en yakışan bir yönetim olan Cumhuriyetimizi seviyoruz. Cumhuriyetimiz ilelebet payidar kalacaktır. Daha da güçlenecek, ileri gidecektir. Genciyle, yaşlısıyla, kadınıyla, erkeğiyle, köylüsü kentlisiyle hepimiz bu Cumhuriyetin evladı olmaktan mutluyuz, gururluyuz, coşkuluyuz. Onun için her 29 Ekim bizim için herhangi bir gün değildir. Cumhuriyetimizin ilan edildiği gündür. Aziz Alaçamlı hemşerilerim, kardeşlerim; hepinize Cumhuriyet çınarı ve Türk Bayrağımız altında nice sağlıkla, mutlulukla geçecek bayramlar diliyorum. Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyor, sevgilerimi ve saygılarımı sunuyorum dedi.
Törende öğrenciler tarafından şiirler okundu, çeşitli gösteriler düzenlendi. Okullarda 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeni ile düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere protokol üyeleri tarafından ödülleri verildi.


Programın ardından Alaçam Şehir Stadyumundan Cumhuriyet Meydanına kadar Cumhuriyet Yürüyüşü yapıldı.
Haber: Serhat C. İLERİ

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi