ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

YAKAKENT TE  CUMHURİYET BAYRAMI TÖRENLE KUTLANDI

YAKAKENT TE CUMHURİYET BAYRAMI TÖRENLE KUTLANDI

Tarih
Bu haber 475 defa okunmuştur.

.................       Cumhuriyetimizin 95. Yıl kutlama törenleri Yakakent Cumhuriyet Meydanı’nda yapılan programla coşkuyla kutlandı.

 


Cumhuriyet'imizin 95. yıl kutlama sabah saat 09.00' da Kaymakamlık makamında, Yakakent Kaymakamı Bahar Kaya, Yakakent Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma, İlçe Jandarma Komutanı J. KD. Bçvş. Gürkan Demir, İlçe Emniyet Amiri Dursun Çiçek tarafından Cumhuriyetimizin 95. yıl kutlama tebriklerini kabul etti.

 


Yakakent Cumhuriyet Meydanı’nda saat 09.30’da başlayan Cumhuriyet' in 95. yıl kutlama programı Yakakent Kaymakamı Bahar Kaya ve Yakakent Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma halkın ve okulların Cumhuriyet Bayramını kutlamaları ile başladı.
Sunuculuğunu görevini Yakakent Çok Programlı Anadolu Lisesi Öğretmenleri İlker Tüzen ve Fatmanur Sinecek Aras’ın yaptığı tören saygı duruşu ve sonrasında Yakakent Çok Programlı Anadolu Lisesi Müzik Öğretmeni Şehnaz Semerci önderliğinde İstiklal Marşının okunmasıyla tören başladı.

 

Cumhuriyetimizin 95. Yıl kutlama töreninde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın mesajının okunması ardından, günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Yakakent Kaymakamı Bahar Kaya yaptı. Kaya yaptığı konuşmada," Sayın Belediye Başkanım, değerli protokol değerli Yakakent’liler, sevgili öğrenciler ve sevgili öğretmenler. Bugün Cumhuriyetimizin 95.yıl dönümünü milletçe büyük bir gururla kutluyoruz. Bu vesile ile tüm halkımızın Cumhuriyet Bayramını kutluyor sevgi ve saygılarımı sunuyorum.
Büyük Atatürk’ün önderliğinde zamanının en güçlü silahlarıyla donatılmış sömürgeci devletlerin ordularına karşı verilen ölüm kalım mücadelesinden milletimizin büyük bir zaferle çıkması sonucunda Kurtuluş Savaşı dediğimiz savaşın kazanılması sonucunda insan onuruna yakışan en mükemmel şekilde olan Cumhuriyet rejimi ilan edilmiştir.

 

Cumhuriyet rejimi halkın kendi kendisini idare etme biçimi olup demokratik laik ve sosyal hukuk devletinin oluşmasında dayanak olmuştur. Cumhuriyet idaresi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkese seçme ve seçilme hakkı vermiş onurlu bir insan olmak için görevler ve olanaklar sağlamıştır.
Dünya’nın en güzel coğrafyasında yer alan ülkemiz her dönemde ekonomik merkez olmuştur. Bu durum varlığımızın bir durumu için milletçe birliğimizi kardeşliğimizi koruyarak çok çalışmamızı güçlü olmamızı devlet düşmanlarına karşı uyanık olmamızı gerekir. Cumhuriyetimizi kuran ve bizlere armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları tüm şehit ve gazilerimize minnet ve şükranlarımız sunuyorum. Cumhuriyetimize 95.yılı kutlu olsun" dedi.

 


Yakakent İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi İrem Ağaçdiken, Atatürk ve Cumhuriyet adlı şiirini okudu.29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri çerçevesinde gerçekleştirilen spor, kompozisyon, şiir, resim, yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri Yakakent Kaymakamı Bahar Kaya, Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Çiçek ve İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Murat Oral tarafından verildi.

 


Samsun İlkadım Belediyesi Halk Oyunları Ekibinin gösterilerinden sonra geçiş töreni ile program sona erdi. Törenin sona ermesinden sonra protokol, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramında görevli öğretmenleri tebrik ettiler.

 


Cumhuriyetimizin 95. Yıl kutlama törenlerine İlçe Kaymakamı Bahar Kaya, Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma, İlçe Jandarma Komutanı J. KD. Bçvş. Gürkan Demir, İlçe Emniyet Amiri Dursun Çiçek, Kurum ve Daire Amirleri, AK Parti Yakakent İlçe Başkanı Ahmet Günel, Siyasi Partililer, Muhtarlar, Şehir Aileleri, Gaziler ve çok sayıda vatandaş katıldı.Haber: Serhat C. İLERİ

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi