ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

ALAÇAM DA MEVLİD İ NEBİ HAFTASI BİR PROGRAMLA KUTLANDI

ALAÇAM DA MEVLİD İ NEBİ HAFTASI BİR PROGRAMLA KUTLANDI

Tarih
Bu haber 349 defa okunmuştur.

............       17-25 Kasım Mevlid-i Nebi Haftası etkinlikleri kapsamında Merkez Fatih Yatılı Erkek Kur’an Kursu Konferans Salonunda Alaçam İlçe Müftülüğü tarafından düzenlenen Konferansa Kaymakam Fikret ZAMAN, Belediye Başkanı Hadi UYAR, Kamu Kurum ve Kuruluş Temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşları, Öğretmenler, Din Görevlileri, Öğrenciler ile Halkımız katıldı.


İstiklal Marşının okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşma İlçe Müftüsü Mehmet SÜSÜN tarafından yapıldı. Belediye Başkanı Hadi UYAR’ın konuşmasının ardından Kaymakam Fikret ZAMAN yaptığı konuşmada “Dinimizin gençliğe verdiği öneme dikkat çekerek İslam’ın ilk emrinin OKU olduğu” vurgusunu yaptı.


Ardından öğrenciler tarafından şiirler okundu, İlçemizde yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere protokol üyeleri tarafından ödüller verildi ve sinevizyon gösterisi izlendi.


Daha sonra Diyanet İşleri Başkanlık Müftüsü Keramettin DEMİR tarafından “Hz. Peygamber ve Gençlik” konulu konferans verildi. Konferansın ardından Tüm Katılımcılara gül ve kitap takdim edildi.

Haber: Serhat C. İLERİ

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi