ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

ALAÇAM DA ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANDI

ALAÇAM DA ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANDI

Tarih
Bu haber 621 defa okunmuştur.

TÜM ÖĞRETMENLERİN ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN     Alaçam’da 24 Kasım 2018 Cumartesi günü Öğretmenler Günü kutlamaları Saat 10.30’da Cumhuriyet Meydanında Atatürk Anıtı’nda çelenk sunma töreni ile başladı. Alaçam Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtı’nda sabah saat 10.30’da İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından çelenk sunma, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla ilk tören son buldu.
      24 Kasım öğretmenler günü ile ilgili ikinci program saat 11.00’da Osman Tural Ortaokulu Müdürlüğü tarağından hazırlanan program Halk Eğitimi Merkezi Konferans salonunda devam etti. Burada yapılan Programa Alaçam Kaymakamı Fikret Zaman, Belediye Başkanı Hadi Uyar, Emniyet Müdürü Kenan Bıyık, İlçe Tarım Müdürü Mehmet Güreş, Devlet Hastanesi Baş Hekimi Dr. Radi Şen, İlçe Müftüsü Mehmet Süsün, Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürü Cansu Keskin Karaaslan, Belediye Başkan Yardımcısı Murat Güney, AK Parti İlçe Başkanı Selahattin Alkan, Belediye Meclis Üyeleri, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Salih İleri, Emekli Öğretmenler, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı.


Günün anlamına dair bir açıklama yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezai TURAL şunları söyledi: “Cumhuriyetimizin kurucusu, başöğretmen, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 24 Kasım 1928 yılında millet mektepleri başöğretmenliğini kabul etmesi nedeniyle her yıl kutladığımız öğretmenler günü programına hoş geldiniz. Öğretmenlik zordur. Bir o kadar da onurludur. Kutsal kalmış, kutsal kalacaktır. Karatahtanın önünde duran da öğretmendi Akıllı tahtanın önünde duran da öğretmen. Okulların fiziki özellikleri yenilendi, öğretilecek konular güncellendi, çoğaldı. Eğitim sistemleri değişti, okulların isimleri yenilendi. Tüm bu yenilik ve değişikliklere rağmen değişmeyen tek gerçek öğretmen ve sevgi dolu yüreğidir. Ne geçmiş öğretmensiz olabilmiştir, ne de gelecek öğretmensiz düşünülebilir. Böyle kutsal bir mesleği elbette ki bir günlük programla anmak, onun önemini anlama açısından yeterli olmayacaktır. Ancak öğretmenlik gibi kutsal bir meslek hakkında bilinçli ve duyarlı hale gelinmesini sağlamak için 24 Kasım çok önemlidir. Öğrencilerimizin akılcı, bilimsel, araştıran, öğrenmek isteyen, bilgiye ulaşabilen, paylaşımcı, iletişim becerisine sahip, ileri teknolojiyi kullanabilen, tamamen bilgiyle donanımlı nesilleri, değerlerimizle, vatan, millet, bayrak sevgisiyle yoğurarak yetiştirmemiz temel amacımızdır. Öğretmen olarak bu bilinç ve sorumlulukla yurdun her tarafında görevlerimizi yılmadan, usanmadan yerine getirmekteyiz. Mesleğe yeni katılan öğretmen arkadaşlarımıza aramıza hoş geldiniz, aramızdan ayrılan öğretmenlerimize bundan sonraki hayatlarında huzur temenni ediyor, şehit olan ve ahirete irtihal eden öğretmenlerimize de Allah’tan rahmet diliyorum. Yüzünüzden tebessüm, yüreğinizden sevgi eksilmesin. Sağlık, mutluluk ve başarı dileklerimle öğretmenler günümüz kutlu olsun” dedi.


İlçe Kaymakamı Fikret Zaman 24 Kasım Öğretmenler günü dolayısıyla bir konuşma yaparak şunları söyledi: Başöğretmenimizin dediği gibi “Dünya’nın her yerinde öğretmenler, toplumun en özverili ve en saygılı ögeleridir”. Yüzyıllar öncesinde Diyojen “Yeryüzünde öğretmenlikten daha şerefli bir meslek tanımıyorum” demiştir. Hz Ali öğretmenliğin değerini en kısa ve etkili biçimde “Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum” diyerek ifade etmektedir.


Mesleğe yeni başlamış genç öğretmenler adına konuşmayı Alaçam Karayolları Kolin Fatih Ortaokulu Fen ve Teknoloji Öğretmeni Ümran Ünlü yaparak dinleyicileri duygulandırdı. Öğretmenlik mesleğine yeni başlayan öğretmenlere Alaçam Osman Tural Ortaokulu Müdürü İsmail Karaçeşme tarafından yemin töreni yaptırıldı.


2018 yılında Emekli olan Mehmet Çilbir ve Şaban Sezgin’e Emeklilik belgeleri Alaçam Kaymakamı Fikret Zaman tarafından takdim edildi.


İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen çeşitli dallarda ödül alan öğrencilere protokol üyeleri tarafından ödülleri verildi.
Son olarak Osman Tural Ortaokulu Müdürlüğü öğretmenleri tarafından sola şarkılar seslendirildi. Program sonundan Alaçam Geyikkoşan Çok Amaçlı Düğün Salonunda öğretmeler onurununa yemek programı düzenlendi.


Haber: Serhat C. İLERİ

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi