ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

3 ARALIK ENGELLİLER GÜNÜ İLÇEMİZDE TÖRENLERLE KUTLANDI

3 ARALIK ENGELLİLER GÜNÜ İLÇEMİZDE TÖRENLERLE KUTLANDI

Tarih
Bu haber 430 defa okunmuştur.

..............        3 Aralık Engelliler günü ilçemizde törenlerle kutlandı.Birleşmiş Milletler’in 1992 yılında almış olduğu karar sonrası “Uluslararası Engelliler Günü” olarak ilan edilen 3 Aralık, o gün itibariyle tüm dünyada engelli insanların sorunlarına dikkat çekmek ve onları daha iyi anlayabilmek amacı ile belirlenmiş bir gündür.İlçemizde ilk tören saat 10:30 da Cumhuriyet meydanındaki Atatürk Anıtı önünde yapıldı.Programda Alaçam Engelliler Derneği başkanı vahide TOPAL tarafından Atatürk Anıtına çelenk konulmasının ardından Saygı Duruşu yapıldı ve İstiklal Marşı söylendi.       İkinci progran saat 11:00 de Alaçam kapalı spor salonunda yapıldı.Programda Alaçam Engelliler derneği başkanı Vahide TOPAL ve Alaçam Kaymakamı Fikret ZAMAN Engelliler haftasının önemi ve engellilerin sorunları ile ilgili birer konuşma yaptılar.Daha sonra çeşitli gösteriler yapıldı,sportif etkinliler yapıldı.Program sonunda Alaçam Öğretmenevinde toplu yemek programı düzenlendi.
      Programa İlçe kaymakamı,kamu Kurum ve kuruluşlarının Müdürleri,Sivil Toplum Örgütü temsilcileri,Siyasi partilerin temsilcileri,öğrenciler veliler ve vatandaşlar katıldı.


Haber: Serhat C. İLERİ

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi