ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

ORDA BİR KÖY VAR YAKINDA PROJESİ TANITILDI

ORDA BİR KÖY VAR YAKINDA PROJESİ TANITILDI

Tarih
Bu haber 411 defa okunmuştur.

....................Orada Bir Köy Var, Yakında” Projesi Tanıtıldı

Samsun’un Alaçam ilçesinde 2018 yılı “Turizm Geliştirilmesine Yönelik Küçük Ölçekli Altyapı Yatırımlarına Mali Destek Programı” kapsamında Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı(OKA) tarafından kabul edilen “Orada Bir Köy Var, Yakında” projesinin tanıtım programı gerçekleştirildi.
Alaçam Belediyesi tarafından hazırlanan “Orada Bir Köy Var, Yakında” projesi Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı tarafından yaklaşık 100 proje arasından kabul edilen 17 proje arasına girdi.
Alaçam Geyikkoşan mevkisinde yapılacak olan proje kapsamında 10 adet müstakil 2 odalı 40 yatak kapasiteli konaklama birimi, resepsiyon ve personel odasından oluşan konaklama tesisi, Archery-Tag okçuluk oyunları sahası,7 adet satış ofisi (Birlik işletmeleri için), turizm enformasyon bürosu birimlerinden oluşan sosyal tesisin kurulması iç dekorasyonu ve çevre düzenlemesi ile birlikte 24 aylık sürede 1 milyon 4 bin 543 lira bütçe ile tamamlanacak. Projeye Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı tarafından 719 bin 950 lira hibe desteği verilecek.
         Kaymakam Fikret ZAMAN i, “Alaçam’ın bütün mahallelerinde insanlarımız bizden hizmet bekliyor, çalışma bekliyor. Alaçam’ı birkaç adım öteye taşımamızı bizlerden bekliyor. Bu çerçevede her gün bir mutluluk yaşıyorum. Başta Valimiz olmak üzere Belediye Başkanımıza, OKA Genel Sekreterimize ve emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

Proje tanıtımına kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, muhtarlar ile halkımız katıldı.
Haber: Alaçam Kaymaklğ

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi