ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

METEOROLOJİDEN KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

METEOROLOJİDEN KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

Tarih
Bu haber 517 defa okunmuştur.

............       KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI:
     
       Devlet Meteoroloji İleri Müdürlüğünde alınan bilgiye göre Bu gece yarısından itibaren yöremizde saatteki hızı 60/90 km olacak güney batı yönlü Halk arasında Akyel,dağ yeli de denilen LODOS rüzgarı esecektir.Şiddetli rüzgarın etkisi ile özellikle kömür yakan vatandaşların soba zehirlenmelerine karşı çok dikkatli olması gerekmektedir.Ayrıca çatı ve kiremit uçması,ağaç ve direk devrilmesi ve enerji hatlarında meydana gelebilecek yıkılma ve kopmalara karşı vatandaşların dikkatli olması gerekir.

       Rüzgarın sabah saatlerinden itibaren Ordu ve Samsun’un iç kesimlerinde, akşam geç saatlerden itibaren bölge genelinde güneyli yönlerden fırtına ve kuvvetli fırtına (60-90 km/saat) şeklinde esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar, çatı uçması, soba ve doğalgaz kaynaklı zehirlenmeler, ağaç ve direk devrilmesi vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.


Haber: Serhat C. İLERİ

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi