ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

ALAÇAM KIZLAN DA SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİ ANMA PROGRAMI YAPILDI

ALAÇAM KIZLAN DA SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİ ANMA PROGRAMI YAPILDI

Tarih
Bu haber 669 defa okunmuştur.

SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİ RAHMETLE YAD EDİLDİ         İlçemiz Kızlan Mevkiinde 104 yıl önce düzenlenen Sarıkamış Harekatı sırasında donarak, şehit düşen binlerce Mehmetçik, ’Gençlik Şühedanın İzinde Yürüyor’ sloganıyla  düzenlenen yürüyüşle anıldı.Anma Programına Samsun Valisi Osman KAYMAK,Yakakent Kaymakamı ve Alaçam Kaymakam Vekili Bahar KAYA,Alaçam Belediye Başkanı Hadi UYAR,Yakakent Belediye Başkanı Hüseyin KIYMA,Samsun,Alaçam ve çevre ilçelerden gelen Daire Amirleri,Müdürler,Sivil Toplum Örgütü Temsilcileri,Siyasi Partilerin Temsilcileri,Vatandaşlar ve Öğrenciler katıldı.
      Program Kızlan Merkezde toplanıp toplu halde Hüseyin Dede Mevkine kadar yürüyüşle başladı.Hüseyin Dede güreş alanında yürüyüş sona erdi.Burada Kur'an-Kerim Tilaveti Okundu ve dualar edildi.Alaçam Belediye Başkanı Hadi Uyar,Yakakent Kaymakamı ve Alaçam Kaymakam Vekili Bahar Kaya ve Vali Osman Kaymak günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yaptılar.Program katılımcılara buğday çorbası dağıtımıyla sona erdi.


Haber: Serhat C. İLERİ

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi