ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

SAMSUN 2019 EVLENİYORUZ FUARI AÇILDI

SAMSUN 2019 EVLENİYORUZ FUARI AÇILDI

Tarih
Bu haber 640 defa okunmuştur.

TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi      Samsun Valisi Osman Kaymak, 31.01.2019 Perşembe günü saat 12.00’da, TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nde 3. kez düzenlenen ‘Samsun 2019 EV’leniyoruz Fuarı’ kapsamında Konut Projeleri, Mobilya, Aksesuar, Dekorasyon, Züccaciye, Gelinlik, Damatlık, Abiye Kıyafet, Çeyiz, Halı, Düğün Organizasyonu, Beyaz Eşya ve Ev Elektroniği stantlarının bulunduğu fuarın açılışını protokol üyeleriyle beraber gerçekleştirdi.

Açılış töreninde yaptığı konuşmada, fuarda Karadeniz Bölgesi’ndeki firmaların yer aldığı ifade eden TÜYAP Anadolu Fuarları Genel Müdürü Cihat Alagöz, “Evlilik öncesindeki hazırlıkların rahatlıkla yapılacağı fuarımız, Karadeniz bölge ekonomisinin ve iç ticaretin hareketlenmesine katkı sağlayacaktır. Yalnızca ticari bağlantılar yapılmasına vesile olmayacak, yeni trendler ile bu ürünlerin modasının en yeni ve en güzel ürünleri de beğeniye sunulacak." dedi.
        EV’leniyoruz Fuarı’nın 3.’sünü açmaktan dolayı çok mutlu olduklarını dile getiren Vali Osman Kaymak, “Evlenme konusu gerçekten bütün aileleri meşgul eden ve hayatımızı etkileyen olaylardan birisi. Evlenecek gençlerin evlenmek için zaman harcamalarını önleyecek bu fuarda esnaf ve ticaret erbabı müşteriyle özel bir ortamda bir araya gelmekte. İnşallah fuarımız beklenen amaca ulaşacaktır. Samsun’un potansiyeli yüksek olduğunu her yerde söylüyoruz. Ama bu potansiyel el ele verirsek, birlikte olursak daha da gelişebilir, katma değere dönüşebilir ve daha çok insanlarımıza iş ve aş olabilir. Samsun son yıllarda kentleşme anlamında çok güzel hizmetlere kavuştu. Sahil düzenlemesi bütün Türkiye’de örnek gösteriliyor. Artık bir çok insan Samsun’a gelip yerleşiyor. Samsun yaşam kalitesi yükselen bir kent oldu. Artık burdan göç veren değil göç alan kent olarak sorumluluğumuz çok daha fazla. Göç alan kentin yeni gelenler ve gelecek nesil için iş ve aş vermesi için de yoğun çalışmamız lazım. Samsun için ortak aklı, ortak paydayı oluşturursak, el ele verirsek Samsun çok daha iyi yerlere gelecektir.” şeklinde konuştu.

Konuşmasında 19 Mayıs 1919’un 100. Yılı kutlama etkinliklerine de değinen Vali Osman Kaymak, “Çok ciddi hazırlıklarımız var. İnşallah bu sene Samsun tanıtım yoluyla da ziyaretçiye doyacak. Samsun’un tanıtılması açısından bu fuarlar çok önemli olduğu gibi, 100. yılda milli birlik ve hakimiyet ruhunun Samsun’dan bütün Türkiye’ye yayılmasını sağlayacağız ve aynı zamanda Samsun’u daha da tanıtmış olacağız. O yönüyle biz 100. yıl kutlamalarını çok önemsiyoruz ve hep birlikte kutlayacağız. Samsun’dan tekrar 100 sene önce olduğu gibi milli birliğimizi ve milli duruşumuzu bütün Türkiye’ye ve dünyaya göstereceğiz diye düşünüyorum. “ dedi.Konuşmalardan sonra Samsun Olgunlaşma Enstitüsünün hazırladığı defilenin ardından Valimiz Sayın Osman Kaymak diğer protokol üyeleriyle birlikte  ‘3. EV’leniyoruz Fuarı’nın açılış kurdelasını keserek, fuarda yer alan stantları gezdi.

31 Ocak-03 Şubat tarihlerinde açık kalacak olan 3. EV’leniyoruz Fuarı’nın açılış törenine ayrıca, Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, Tekkeköy Kaymakamı Edip Çakıcı, Ayvacık Kaymakamı Mehmet Zahid Uzun, Salıpazarı Kaymakamı Ali Osman Bulat, sektör temsilcileri, sivil toplum kuruluş temsilcileri ve çok sayıda ziyaretçi katıldı.
Haber: Samsun Valiliği

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi