ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

USTA SANATÇI OZAN ARİF YAŞAMINI YİTİRDİ

USTA SANATÇI OZAN ARİF YAŞAMINI YİTİRDİ

Tarih
Bu haber 645 defa okunmuştur.

ALLAH RAHMET EYLESİN      Yakalandığı Amansız bir hastalık nedeniyle uzun süredir tedavi gören ve rahatsızlığının ilerlemesi sonucu 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Yoğun bakım ünitesine kaldırılan Ülkücü Camiadın duayen ismi Sanatçı Ozan Arif bu sabaha karşı Hakkın Rahmetine kavuştu.Ailesinin ve tüm sevenlerinin başı sağolsun,Merhuma Cenabı Allah'tan gani gani Rahmet diliyoruz.

OZAN ARİF;

Giresun'un Alucra ilçesine bağlı şimdiki ismi ile Yükselen eski adı ile Hapu köyünde 10 Haziran 1949'da doğdu. Babasının memuriyeti dolayısıyla, ilk ve ortaokulu Samsun'da bitirdi. 1970'de başladığı öğretmenlik mesleğinde Samsun'un Devgeriş köyünde beş yıl öğretmenlik, dört yıl ise okul müdürlüğü görevi olmak üzere üzere dokuz yıl hizmet verdi. 24 Eylül 1980 ve 5 Kasım 1991 tarihleri arasında Almanya'da yaşadı. Özellikle milliyetçi kesimin son derece beğendiği sanatçılardandı. Türkülerinde Türk milliyetçiliği vurgusunu açıkça belirten ülkücü bir ozandı.


Haber: Serhat C. İLERİ

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi