ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

ALAÇAM DA ARI YETİŞTİRİCİLERİNE KESTANE FİDANI DAITILDI

ALAÇAM DA ARI YETİŞTİRİCİLERİNE KESTANE FİDANI DAITILDI

Tarih
Bu haber 355 defa okunmuştur.

............        Kırsal kalkınmaya yönelik desteklerini sürdüren Alaçam Belediyesi ve Samsun Arı Yetiştiricileri Birliğinin ortaklaşa projesi ile Alaçam’da Arı Üreticilerine 4000 adet  ücretsiz kestane fidanı dağıtımı yapıldı.
Alaçam Belediyesi Sosyal Tesisleri Anneler Parkında gerçekleşen  fidan dağıtım programına Alaçam Belediye Başkanı Hadi Uyar, Alaçam Belediye Başkan Yardımcısı  Mehmet Mandil, Belediye Yazı İşleri Müdürü Murat Güney, Belediye Meclis Üyesi Hasan Çelik, Alaçam Orman Şefi Eyüp Can Çarkaçı, Samsun Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Rasim Kaplan, Yönetim Kurulu Üyesi Gürhan Batı, Alaçam İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü personeli ve arı yetiştiricileri katıldı.      Toplam 4000 fidanın dağıtıldığı törende üreticilere yönelik konuşan Belediye Başkanı Hadi Uyar; "Alaçam Belediyesi olarak kırsal kalkınmaya yönelik desteklerimize devam ediyoruz. Bugünde Alaçam Belediyesi olarak bölgemiz için önemli bir geçim kaynağı olan arı yetiştiriciliğinin üretimine bir nebze olsun destek olmak adına çiftçilerimize kestane fidanlarını dağıtmak için bir araya geldik. İlçemizde tarımsal kalkınmaya katkı sağlayacak, çiftçiye destek olacak, tarımsal faaliyetlerde çiftçimize kolaylık sağlayacak bütün çalışmalarda üreticimizin yanındayız. Dağıttığımız bu fidanları arıcılarımız kovan koydukları yerlere dikerek çiçek açtığında arıların bal üretimini sağlayacak." Kestane balının doğal antibiyotik olduğu belirten Başkan Uyar; "Ayrıca bu türler gelir getirici bitkilerin meyvesinden de vatandaşlarımız faydalanabilecek. Ülkemizde de arı yetiştiriciliğinin eskiye göre daha bilinçli yapıldığını ifade eden Başkan Uyar bunun için gerekli destek ve katkılarının süreceğini belirtti.
Samsun Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Rasim Kaplan ise yaptığı konuşmada; Alaçam’da yaptığımız tüm proje ve programlarda bizlere her konuda destek olan Belediye Başkanımız Hadi Uyar’a bizlere ve üreticimize yaptığı katkılarınından dolayı  teşekkür ediyorum" dedi.

Konuşmaların ardından kestane fidanları üreticilere dağıtıldı.Haber: Serhat C. İLERİ

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi