ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

H SERHAT MÜRTEZAOĞLU YSK KARARI İLE SEÇİME GİREMEDİ

H SERHAT MÜRTEZAOĞLU YSK KARARI İLE SEÇİME GİREMEDİ

Tarih
Bu haber 882 defa okunmuştur.

Bafra Meclis Üyesinin Adaylığı Düşürüldü

YSK KARARI İLE SEÇİME GİREMEDİ
Bafra Meclis Üyesinin Adaylığı Düşürüldü
BBP Bafra Meclis Üyesi adayı H.Serhat Mürtezaoğlu Bafra İlçe seçim kurulunun vermiş olduğu karar neticesinde adaylığı düşürüldü.
Konu ile ilgili açıklama yapan BBP Bafra Meclis Üyesi adayı H.Serhat Mürtezaoğlu;
Adli sicil raporumda çıkan güvenlik soruşturmasında 20 yıl önce zaman aşımına uğramış davada   ruhsatsız tabanca bulundurma suçundan (6136 S.Y.M) 1 yıl 2 ay ceza aldığım için memnu hakların iadesi kararı almam istendi. Bu kararı mahkemeden almak bu aşamada zaman aldığı için kararı yetiştiremedik.
35 yılı aşkın siyasetin ve ticaretin içerisindeyim. Terör suçlularının siyaset yaptığı dönemde 20 yıl önce zaman aşımına uğramış olduğu apaçık belli olan davanın  bugün adaylığıma engel olan memnu hakları iadesi kararını talep etmelerine anlam veremedik. 
Bafra İlçe seçim kurulunun vermiş olduğu kararı Avukatlar ile görüşerek ne olduğunu anlamaya çalıştım. Avukatların görüşleri keyfi olarak bu kararı gördüler. Bir üst makamda hakkımızı aramaya çalıştık. Samsun İl Seçim  Müdürlüğüne itirazımızı yapmaya gittik. Dilekçemizi verdikten 5 saat sonra  Bafra seçim kurulunun vermiş olduğu kararı aynen onaylayarak nihayi karar olarak adaylığımızın düşürülmesine karar verildi.
Bu kararı aldıktan sonra hakkımızı sonuna kadar aramak adına Ankara Yüksek seçim Kurulu Başkanlığına dilekçemizle birlikte itirazımızı yaptık. Yüksek seçim kurulu hakkımda olumsuz karar vererek aday olamayacağımı beyan etmiştir. Verilen bu kararların avukatlar tarafından keyfi  olarak göründüğü için ve 2014 yılında aynı Kurumlar benim adaylığımı onaylamıştı. Bugün ne değişti dediğimizde cevap veremeyenler yarınlarımızı yok etmek için sinsice plan içerisindeler biz bunları görüyoruz. Mücadele etmekten vazgeçmeyeceğimizi herkesin bilmesini istediğini söyleyen Mürtezaoğlu  2019 Yerel seçimlerinin Adalet içerisinde geçmesini temenni ettiğini dile getirdi.
Büyük Birlik Partisinden Seçime giren arkadaşlarına destek isteyen Mürtezaoğlu şikayet ve itiraz üzerine hakkımda hukuksuz karar verenleri önce Allah’a sonra milletime havale ediyorum.

HABER:ALTINOVA GAZETE

Haber:

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi