ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

OSMAN TURAL İHO OKULUNDA LÖSAM YARARINA KERMES AÇILDI

OSMAN TURAL İHO OKULUNDA LÖSAM YARARINA KERMES AÇILDI

Tarih
Bu haber 855 defa okunmuştur.

.............      Alaçam Osman Tural İmam Hatip Ortaokulunda Samsun Lösemili ve Kan Hastalıklı Çocuklar Derneği(LÖSAM) yardım amaçlı kermes düzenlendi.
       Kermes açılışına  İlçe Kaymakamı Fikret ZAMAN ve İlçe Belediye Başkanı Hadi UYAR,Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Salih İLERİ,Müdür yardımcısı Yaşar ÇAYLI,Samsun LÖSAM yetkilileri ve davetliler katıldı.     
      Okulun Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Kulübünün Değerler Eğitimi kapsamında Samsun Lösemili ve Kan Hastalıklı Çocukları (LÖSAM) yararına açılan Kermesten elde edilecek gelir LÖSAM'a bağışlanacaktır.
       LÖSAMI YAKINDAN TANIYALIM

      Samsun Lösemili ve Kan Hastalıklı Çocuklar Derneği 1999 yılında Samsun Lise caddesindeki bürosunda hizmet vermeye başladı. İlk yıllar çevre illerden gelen ve bölgesel anlamda Samsun'a gelen hastaların maddi ve manevi ihtiyaçlarına gidermeyi amaç edinirken, yıllar sonra bu çalışmalar Türkiye genelindeki tüm hastalara yansımış durumda.

Samsun'un ülkemizin dört bir köşesi, hatta yurt dışından gelen hastaların gelmesiyle Atakum ilçesinde on iki ailenin konaklayabileceği bir binada hizmet vermektedir. Atakum Belediyesine ait yirmi yıllığına ilik nakli olan ailelerin konakladığı binada bugüne kadar yaklaşık dört yüz ailenin konaklaması gerçekleştirilmiş durumda.

Doktorlar, sağlık görevlileri, hasta sahipleri ve gönüllülerden oluşan LÖSAM gün geçtikçe sorumluluk alanını genişleterek çok daha fazla hasta sahiplerine ulaşmaya çalışmaktadır.Haber: Serhat C. İLERİ

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi