ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

MUSTAFA KEMAL İN SAMSUN A ÇIKIŞININ 100.YILI KUTLAMA ETKNİLİKLERİ TOPLANTISI YAPILDI

MUSTAFA KEMAL İN SAMSUN A ÇIKIŞININ 100.YILI KUTLAMA ETKNİLİKLERİ TOPLANTISI YAPILDI

Tarih
Bu haber 285 defa okunmuştur.

19 MAYIS 1919 100. YIL KUTLAMALARI       Gazi Mustafa Kemal'in 19 Mayıs 1919 da Samsun'a çıkarak Kurtuluş mücadelesini başlatmasının 100.yılı dolayısıyla Başta Samsun olmak üzere tüm ülke genelinde 2019 yılı Kurtuluş Mücadelesinin 100.yılı olarak kutlanacak.Kutlama programları kapsamında, Samsun Valiliği de, Kurtuluş Mücadelesi’nin 100'üncü yılına özel olarak bir web sistesi tasarlattı. 'samsun2019.com.tr' adlı web sitesinde tarihi bilgiler, kutlama programı bilgileri, 1919 tarihinin vurguları yapılırken, siteye ayrıca 100'üncü yıldönümü için bir geri sayım tarih butonu da eklendi.

    Kutlama etkinlikleri çerçevesinde Samsun ilinin tüm ilçelerinde gerekli çalışmalar başlatıldı.Bu kapsamda Alaçam Kaymakamı Fikret ZAMAN başkanlığında 15 Mart 2019 Cuma günü tüm ilçe daire amirlerinin katıldığı toplantıda Kurtuluş Mücadelesinin 100. yılı kapsamında ilçede yapılacak etkinlikler görüşüldü.


Haber: Serhat C. İLERİ

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi