ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

ALAÇAM DA POLİS TEŞKİLATININ KURULUŞUNUN 174 YIL DÖNÜMÜ KUTLANDI

ALAÇAM DA POLİS TEŞKİLATININ KURULUŞUNUN 174 YIL DÖNÜMÜ KUTLANDI

Tarih
Bu haber 381 defa okunmuştur.

.............       Polis Teşkilatının kuruluşunun 174.yıl dönümü Alaçam'da törenlerle kutlandı.İlk Program 10 Nisan 2018 Çarşamba günü Saat 09.30’da Alaçam Cumhuriyet Meydanında Atatürk Anıtına Çelek sunulmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasıyla başladı.
           Daha sonra Alaçam Emniyet Müdürlüğü bahçesinde bir program yapıldı.Programa Alaçam Kaymakamı Fikret Zaman, Belediye Başkan İlyas Acar, İlçe Jandarma Komutanı Samet Kuruçelik, Cumhuriyet Savcısı Emre Doğan, Cumhuriyet Savcısı Mehmet Nedim Sarı, İlçe Müftüsü Mehmet Süsün, İlçe Tarım Müdürü Mehmet Güreş, Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Radi Şen, Toplum Sağlığı Müdürü Ertan Baş, İlçe Tarım Müdürü Mehmet Güreş, CHP İlçe Başkanı Fuat Canbaz ve Yönetim Kurulu Üyeleri, MHP İlçe Başkanı Erdinç Gül ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Alaçam Esnaf Odası Başkanı Vedat Özyılmaz ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Alaçam Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Mehmet Aydoğdu,Ziraat Bankası Müdürü Mesure Kırmacı, Mahalle Muhtarları, emniyet mensupları, sivil toplum kuruluşları katıldı.                İlçe Emniyet Müdür Vekili Erol Can Keskin şunları söyledi, "Teşkilatımız, 174 yıl önce 10 Nisan 1845 tarihinde kurulmuştur. Türk polisi, bu kutsal görevi çağın teknolojisini kullanarak, sürekli kendini yenileyip geliştirerek, hukuk kuralları içinde, mesai kavramı gözetmeksizin canları pahasına en iyi ve en verimli şekilde görevini yerine getirmeye devam etmektedir. Güvenlik hizmetlerinin sağlanmasında, sivil katılım, şeffaflık, denetime hesap verebilirlik gibi evrensel değerlere son derece önem vermekteyiz. Asayiş hizmetlerinden kaçakçılık ve organize suçlarla mücadeleye, terörle mücadeleden trafik hizmetlerine kadar bütün alanlarda vatandaş memnuniyeti ve vatandaş odaklı hizmeti esas almaktayız. Bugün kendisine güvenilen ve başvurulan polisimiz tutum ve davranışıyla büyük bir takdir toplamaktadır. Türk polisi başarılı ve özverili çalışmaları, fedakarlıkları ile milletimizin sevgisini en üst seviyede kazanmanın haklı onurunu yaşamaktadır. Ulu önder Atatürk'ün "Polis bir asker kadar disiplinli, bir hukukçu kadar hukuk adamı, bir anne kadar şefkatli olmalıdır" direktifi doğrultusunda, toplumun huzuru, anayasal hak ve hürriyetlerin koruyucusu olma görevimizi azimle sürdürmekteyiz. Ülkemizin huzur ve güvenliği için görevlerini yerine getirirken, vatan ve millet uğruna canlarını veren aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmetle, gazilerimizi ise anıyor, emekliye ayrılan teşkilat mensuplarımıza ve halen görevde olan personelimize aileleri ile birlikte sağlıklı ve mutlu günler dilerim  dedi.

Program ikramlarla son buldu.Haber: Serhat C. İLERİ

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi