ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

Hancıoğlu:

Hancıoğlu: "Ulusal egemenliğimiz, halkımızın iradesiyle güçleniyor"

Tarih
Bu haber 1008 defa okunmuştur.

Hancıoğlu: "Ulusal egemenliğimiz, halkımızın iradesiyle güçleniyor"  Hancıoğlu: "Ulusal egemenliğimiz, halkımızın iradesiyle güçleniyor"

Egemenliğin, ulusumuzun sahip olduğu en değerli hazine olduğunu vurgulayan CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu "Ulusal egemenliğimiz, halkımızın iradesiyle güçleniyor" dedi.
CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Hancıoğlu'nun mesajı şöyle:
"Bugün, ulusumuzun tarihi açısından çok önemli dönüm noktalarından biri olan Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 99. yılını kutlamanın coşkusunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Ulusumuzun sahip olduğu en değerli hazine olan ve yüce Meclisi'mizin çatısı altında vücut bulan ulusal egemenliğimiz, halkımızın iradesiyle her geçen gün daha da güçleniyor.
Gazi Meclisimiz, büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve onunla kader birliği yapmış olan kadroların, idealleri ve hedeflerini olgunlaştırdığı yönetim biçiminin mukaddes çatısıdır.
İşte bu nedenle 23 Nisan, Cumhuriyet'imizin doğuşunun habercisi, millet iradesini her alanda egemen kılan, laik, demokratik, çağdaş Cumhuriyet rejiminin temel taşıdır.
Bu tarihi eşiği çok daha değerli kılan şey ise Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bu günü, en değerli varlıklarımız olan çocuklarımıza armağan etmiş olmasıdır.
Atamızın bizlere emaneti olan ve Cumhuriyetimizin yılmaz bekçileri olarak kabul ettiğimiz çocuklarımıza, huzur ve güven içinde yaşayabileceği bir vatan bırakmak, bugün bizlere düşen en büyük görevdir.
Bu vesileyle; TBMM’nin açılışının 99’uncu yıldönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor; 23 Nisan 1920’de millet iradesinin tecellisiyle temelleri atılan Cumhuriyetimizin kurucu ve ebedi lideri Mustafa Kemal Atatürk ve onun mücadele arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz."

Haber: Serhat C. İLERİ

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi