ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

OMÜ-TTO VE AR-GE BULUŞMASINDA YOĞUN İLGİ

OMÜ-TTO VE AR-GE BULUŞMASINDA YOĞUN İLGİ

Tarih
Bu haber 3592 defa okunmuştur.

03.05.2019 OMÜ-TTO VE AR-GE BULUŞMASI HABERİOMÜ- TTO ve Ar-Ge Buluşması yoğun katılımla gerçekleşti
Ondokuz Mayıs Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi (OMÜ-TTO) tarafından düzenlenen “OMÜ-TTO ve Ar-Ge Buluşması”  OMÜ Atatürk Kültür ve Kongre Merkezi’nde yoğun katılımla gerçekleşti.
OMÜ-TTO tarafından, öğretim üyelerine ve bölgede faaliyet gösteren sanayi firmalarına yönelik üniversite sanayi iş birliğini artırmak amacıyla program düzenlendi. Samsun Teknopark Genel Müdürü Dr. Buğra Çolak’ın açılış konuşması ile başlayan pogramda konuşmacılar arasında, TÜBİTAK BİLTEG Bilimsel Programlar Başuzmanı Dr. Zeynep Deniz Eygi, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi ETTOM, Sanayi İlişkileri Uzmanı Dr. Halil İbrahim Özer, Sampa AŞ. Fikri Haklar Şefi Erdem Şahinkaya, Silverline AŞ. Ar-Ge Direktörü Sezgin Bahtiyar ve yine Silverline AŞ.  Ar-Ge Uzmanı Tuğçe Şimşek yer aldı.
Başarılı Ar-Ge’ye Hangi Noktalardan Gidebiliriz?


TÜBİTAK BİLTEG Bilimsel Programlar Başuzmanı Dr. Zeynep Deniz Eygi Bilimsel Destek Programları, Uluslararası Sanayi ve Ar-Ge projelerini içeren ilk sunumu gerçekleştirdi. Ardından Silverline Ar-Ge Direktörü Sezgin Bahtiyar Silverline’in ürün portföyü, üretim tesisleri ve TÜBİTAK için hazırladıkları projeleri anlattı.
Üniversite-Sanayi İş Birliği temelinde olması gerekenleri aktarmak için söz alan Eskişehir Osmangazi Üniversitesi ETTOM Sanayi İlişkileri Uzmanı Dr. Halil İbrahim Özer, “Başarılı Ar-Ge’ye Hangi Noktalardan Gidebiliriz?” sorusuna değinerek, başarılı Ar-Ge’nin vitaminlerini anlattığı sunumu gerçekleştirdi. Programın son konuşmasını yapan Sampa Otomotiv Fikri Haklar Şefi Erdem Şahinkaya, Sampa Otomotiv’in TÜBİTAK ile birlikte gerçekleştirdiği projelere değindi. Samsun Teknopark Genel Müdürü Dr. Buğra Çolak  konuşmacılara katkılarından dolayı teşekkür ederek, plaketlerini takdim etti.

Haber: Serhat C. İLERİ

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi