ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

19 GÜNDE 19 MAYIS 1919 ETKİNLİĞİ DRAGON BOT TAKIMI YAKAKENT VE ALAÇAM DA

19 GÜNDE 19 MAYIS 1919 ETKİNLİĞİ DRAGON BOT TAKIMI YAKAKENT VE ALAÇAM DA

Tarih
Bu haber 3514 defa okunmuştur.

“19 günde 19 Mayıs 2019” etkinliği kapsamında Dragon Bot Ekibi      Milli Mücadelemizin 100. Yılı etkinlikleri kapsamında düzenlenen “19 günde 19 Mayıs 2019” etkinliğini Samsunlu 15 Dragon Bot sporcusu ve refakat ekibi (1 Doktor, 1 Cankurtaran, 1 Şoför, 9 teknik personel) gerçekleştiriyor.27 kişilik dragon ekibi 30 Nisan 2019 tarihinde Türk Bayrağını İstanbul Valisinden teslim alıp, Kocaeli, Sakarya, Düzce, Zonguldak, Bartın, Kastamonu ve Sinop sahillerinden 19 gün boyunca kürek çekerek geçecek ve 19 Mayıs 2019 tarihinde Samsun’ a varıp, Samsun Valisine Türk Bayrağını teslim ederek etkinliği tamamlayacaktır.       Güzergah çerçevesinde 16/05/2019 tarihinde  Yakakent  ilçemiz Limamnından karaya çıkan dragon bot ekibini, İlçe Kaymakamı Bahar Kaya, Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma ve Eşi Nezahat Kıyma, İlçe Emniyet Amiri Dursun Çiçek, İlçe Jandarma Komutanı Gürkan Demir, İlçe Gençlik Spor İlçe Müdürü Murat Oral, Ak Parti Yakakent İlçe Kadın Kolları Başkanı Saliha Korkmaz, Belediye Meclis Üyeleri Turan Çakır, Naile Yetmişbir, Muhteber Çevik ve Mustafa Karagülle ve öğrencileri karşıladı.


      Kaymakam Bahar KAYA yaptığı konuşmasında; “Milli Mücadele’ nin 100. Yılı etkinlikleri kapsamında Atatürk ve silah arkadaşlarının Samsun’ a çıkışını temsilen İstanbul’ dan devraldıkları Türk Bayrağımızı 19 gün boyunca kürek çekerek Samsun’ a götürmek üzere yola çıkan Dragon Bot ekibimizi ilçemizde ağırlamaktan onur duydum. Kendilerini azim ve cesaretlerinden dolayı tebrik ediyorum.Vatanımızı bizlere emanet eden başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum.” Dedi.

Dragon Bot ekibi Kaymakam Bahar KAYA ve Belediye Başkanı Hüseyin KIYMA'ya Bandırma Vapuru maketi hediye ettiler.
    
     19 Mayıs 2019 Atatürk ve silah arkadaşlarının Samsun’a çıkışının 100. yılı onuruna düzenlenen “19 Günde 19 Mayıs 2019” etkinliği kapsamında Yakakent Limanına gelen  Samsunlu dragon botekibi sporcuları geceyi Alaçam Öğretmenevi Karşıyaka şubesinde misafir oldular.
Haber: Serhat C. İLERİ

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi