ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

BAFRA DA 5. ÇELTİK EKİM FESTİVALİ YAPILDI

BAFRA DA 5. ÇELTİK EKİM FESTİVALİ YAPILDI

Tarih
Bu haber 2606 defa okunmuştur.

Vali Osman Kaymak Çeltiği Suyla Buluşturdu       Samsun Valisi Osman Kaymak, 20.05.2019 Pazartesi günü saat 15.30’da Kaygusuz Mahallesinde, Bafra Kaymakamlığı ve Bafra Ziraat Odası tarafından organize edilen ‘Geleneksel 5. Çeltik Ekimi Festivali’ne katıldı.

      Program Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasıyla başladı ‘Geleneksel 5. Çeltik Ekimi Festivali’nde ilk olarak Bafra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Halk Oyunları ekibinin gösterisi yapıldı.       Ben de bir köylü çocuğuyum diyen Vali Osman Kaymak, “Köylü cebine girecek olan paraya bakıyor. Biz şuraya fındık ekmeyin diyoruz ama vatandaş bakıyor fındıktan mı çok para kazanıyorum yoksa çeltikten mi yoksa başka bir üründen mi? Hesabı vatandaş yapıyor. O anlamda vatandaşa daha çok para kazanacağı, katma değeri yüksek çalışmalar ortaya koymamız gerekiyor. Ülkemizde huzurlu ortam olduğu zaman yatırımda olur, üretim de. Biz hep birlikte el ele vererek üretmeye çalışacağız.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Vali Osman Kaymak, Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, Orhan Kırcalı, Bafra Kaymakamı Ahmet Adanur, Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, eski Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin suya girerek ilk çeltik tohumlarını ekti.

‘Geleneksel 5. Çeltik Ekimi Festivali’ne ayrıca, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, sivil toplum temsilcileri, Bafra ilçe protokolü ve çok sayıda vatandaş ve üretici katıldı.
Haber: Serhat C. İLERİ

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi