ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

YAKAKENT 100.YIL İLKOKULU'NDAN 100.YIL ETKİNLİKLERİ

YAKAKENT 100.YIL İLKOKULU'NDAN 100.YIL ETKİNLİKLERİ

Tarih
Bu haber 534 defa okunmuştur.

YAKAKENT 100.YIL İLKOKULU'NDAN 100.YIL ETKİNLİKLERİYAKAKENT 100.YIL İLKOKULU'NDAN 100.YIL ETKİNLİKLERİ

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Silah arkadaşlarının Samsun’a çıkışının 100. Yılı etkinlikleri kapsamında okulda Öğrenci, Öğretmen ve Velilerle birlikte halka açık bisiklet şenliği ve resim sergisi düzenlendi. Bu kapsamda öğrencilerin sportif bakış açılarını geliştirebilmek, sağlıklı kalabilmek, bisiklet binmeyi sevdirmek, bisikletli ulaşıma özendirmek, sürdürülebilir ve yaşanabilir şehir olma vizyonuna dikkat çekmek amacıyla Cumhuriyet Meydanından start verildi. Bisikleti olan velilerimiz bisikletleri ile bisikleti olmayanlar yürüyerek şenliğe destek verdi.

Bisiklet şenliğinin yanında öğrencilerin yapmış oldukları resimler de sergilendi. Bisiklet şenliği bir anda yerini görsel şenliğe bıraktı. Sergide ve şenlikte Yakakent Kaymakamı Bahar KAYA, Belediye Başkanı Hüseyin KIYMA,İlçe Jandarma Komutanı Gürkan DEMİR ve  İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet ÇİÇEK okulu yalnız bırakmadı.

Öğleden sonra “Okul Dışarıda Günü” etkinlikleri kapsamında sahile gidilerek uçurtma uçurma , taş boyama, taştan resimler yapma, deniz kabuğu ve dal parçaları ile çerçeve yapma, yarışmalar, oyunları ve doğa gözlemi gibi faaliyetler yapıldı.    
Haber: Serhat C. İLERİ

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi