ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

PELİTBÜKÜ VE ÇEVRE KÖYLER SAKİNLERİ ŞENLİKTE BİR ARAYA GELDİ

PELİTBÜKÜ VE ÇEVRE KÖYLER SAKİNLERİ ŞENLİKTE BİR ARAYA GELDİ

Tarih
Bu haber 596 defa okunmuştur.

GURBETTEKİ VE SILADAKİLER BULUŞMASI      
       Pelitbükü ve çevre Köylüleri bir araya getirmek hasret gidermek eski günleri yadetmek amacıyla Alaçam Pelitbüklüler Derneği ve Mahalle muhtarlarıyla yapılan şenliğe köylülerimizin yoğun katılımı ile gerçekleşti. Şenlik hiçbir sıkıntı olmadan sona erdi.      Şenliğe Eski Gençlik Spor Bakanı İstanbul Milletvekili Akif Çağatay KILIÇ, AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan AKSU, İl Başkan Yardımcıları Mehmet KÖSE,Mahmut İŞBİLİR,AK Parti Alaçam İlçe Başkanı Selahattin ALKAN,Alaçam Kaymakamı,Alaçam Belediye Başkanı,Alaçam Jandarma Komutanı,Emniyet Müdürü,Siyasî parti temsilcileri, gerek gurbetten gelen köylüler, Gerekse Alaçamdan ve Bafra dan gelen çok sayıda Pelitbükülünün yanında civar köylerden gelen misafirlerin katılımı ile gerçekleşti.       Katılımın çok fazla olduğu program Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Ardından Karacaktan Ali ŞAHİN Hocanın Aşrı şerif okuması ve Sekecek muhtarı Hüseyin MUTLU nun ateşli konuşmasıyla devam etti. Ardından karakucak Güreşleri yapıldı.


      Merakla beklenen Keşkek ağalığı nı Karacak mahallesinden Kapaklıda Şahin emlak sahibi Şükrü ŞAHİN 9 000 tl ye aldı.
      Bakan Akif Çağatay KILIÇ bir konuşma yaptı ve kendisi piknik alanına stat yapımı sözü verdi. Seneye inşallah Şenlik bu statta yapılacak.  Bakan Akif Çağatay KILIÇ iki yıl keşkek ağalığı yapan Çetin Tekstil sahibi Hasan ÇETİN e katkılarından dolayı plaket verdi.
     Tertip Komitesi yaptığı açıklamada;Başta muhtarlarımız olmak üzere dernek yonetimize, ağzalarımıza,komiteye, güvenlik güçlerimize, Alaçam ve Bafra belediyesine, Bafra öğretmenevine,maddi ve manevi destek sağlayan herkese teşekkür ederiz dedi.


 
Haber: Serhat C. İLERİ

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi