ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

PELİTBÜKÜ GÖKGEL DE BOLLUK AŞI YAPILDI

PELİTBÜKÜ GÖKGEL DE BOLLUK AŞI YAPILDI

Tarih
Bu haber 552 defa okunmuştur.

.............       Yaz mevsiminin başlaması ile birlikte bolluk aşı etkinlikleri devam ediyor.Geçmişten gelen ve unutulmayan geleneklerimizden olan Hıdırellez ve bollu aşı etkinlikleri ilçemizde çeşitli mahallelerize devam ediyor.Bayram nedeniyle gurbetten gelen vatandaşlarında yoğun katılım gösterdikleri bolluk aşı etkinlikleri gurbetteki insanlarımızla köylerde yaşayan vatandaşları bir araya getiren çok önemli etkinliklerimiz.Bu yıl yaz başlangıcının Ramazan ayına gelmesi nedeniyle bolluk aşı etkinlikleri Ramazan Bayramı sonrasına yoğunlaştı.
       Pelitbükü mahallesi Gökgel mevkiinde bolluk aşı etkinliği yapıldı.1500 metre rakımlı yeşillikler arasındaki yaylada yapılan etkinliğe katılımın oldukça yoğun olduğu görüldü.Etkinliğe Ak Parti Alaçam İlçe başkanı Selahattin ALKAN,Alaçam pelitbüklüler derneği Başkanı Necati DURMAZ,Alaçam Şehit Muhammet Ali AKSU İlk-Ortaokulu Müdürü Ali AK,Mahalle Muhtarları,Din Görevilileri ile gurbetteki ve Mahallelerde yaşayan çok sayıda vatandaş katıldı.


Haber: Serhat C. İLERİ

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi