ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

MV ÇİĞDEM KARAASLAN YASSIDAĞDA BOLLUK AŞI ETKİNLİĞİNE KATILDI

MV ÇİĞDEM KARAASLAN YASSIDAĞDA BOLLUK AŞI ETKİNLİĞİNE KATILDI

Tarih
Bu haber 676 defa okunmuştur.

YEŞİLKÖY-YASSIDAĞ SÜLÜKGÖLÜ (BOLLUK AŞI) ŞENLİĞİ       Anadolu'da "Baharın habercisi" olarak kabul edilen Hıdırellez Şenliği Bolluk Aşı Yakakent İlçemiz Yassıdağ Mahallesi Dikencik Sülükgölü mevkiinde coşkuyla kutlandı.Her yıl Yassıdağ ve Yeşilköy Mahallesinin ortaklaşa düzenlenerek geleneksel hale getirilen “Bahar Şenliği Bolluk Aşı” (Hıdırellez Şenliğine) AK Parti Çevre Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, AK Parti Samsun İl Başkanı Av. Ersan Aksu, Yakakent Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma , AK Parti Yakakent İlçe Başkanı Ahmet Günel, AK Parti Alaçam İlçe Başkanı Selahattin Alkan, AK Parti Samsun İl Başkan Yardımları ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri , Alaçam Belediyesi Meclis Üyeleri, Mahalle Muhtarları, Dernek Başkanları, şehir dışından gelen misafirler ve çok sayıda vatandaş katıldı.       Çeşitli ikramların yer aldığı bahar şenliğinde, katılımcılar renkli ve eğlenceli bir gün geçirdi.Programda Karakucak güreşleri yapıldı.Genç pehlivanların centilmence kıran kırana yaptığı güreşler güreşseverler tarafından ilgiyle izlendi.

        Etkinlikte kısa bir konuşma yapan AK Parti Çevre Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan; katılımcıların Ramazan Bayramını kutlayarak sağlıklı, huzurlu, nice bayramlara ulaşmamızı temenni ederek, İstanbul’dan ve diğer illerden Bayram tatili için gelen vatandaşlarımızın dönüşlerinde sağ salim evlerine ulaşmaları dileklerinde bulundu.Düzenlenen şenlikte şenliğe katılan misafirlere ve vatandaşlara Yassıdağ ve Yeşilköy muhtarlığınca keşkek, et yemeği (yahni) ve ayran ikram edildi.
Haber: Serhat C. İLERİ

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi