ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

YAKAKENT BELEDİYESİNDEN ÖĞRENCİLERE ÇANAKKALE GEZİSİ

YAKAKENT BELEDİYESİNDEN ÖĞRENCİLERE ÇANAKKALE GEZİSİ

Tarih
Bu haber 300 defa okunmuştur.

...........Yakakent Belediyesi tarafından, öğrencilere yönelik Tarih ve Kültür bilincini aşılamak amacıyla 4. kez Çanakkale gezisi düzenlendi.Yakakent Belediyesinin öncülüğünde düzenlenen Çanakkale gezisinde, İlçe 8. Sınıf öğrencileri geçmişe kısa bir yolculuk yaptı.

 


        Gezi kapsamında Çanakkale’yi gezen 107 öğrenci ecdadımızın tarih yazdığı mekânları; Seyit Onbaşı Anıtı, Kuzey-Güney Cephesi, Conkbayırı, Anzak Mezarlığı, 57. Alay Şehitliği ve müzeleri ziyaret ettiler.Birinci Dünya Savaşı´nın hüzünlü anılarıyla ziyaretçilerini bekleyen Çanakkale, öğrencilere duygu dolu anlar yaşattı.       Bu gezide öğrencileri yalnız bırakmayan Başkan KIYMA; Çocuklarımız Çanakkale’de yaşananları yerinde görme fırsatı buldu.  Gezinin amacının ülkenin kuruluşunda önemli bir zafer olan Çanakkale’de şehitlerinin bıraktığı Milli Mücadele mirasının yerinde incelenip, gençlerin gelecekte ailesine ve topluma faydalı, rasyonel, milli değerlere sahip bir şekilde kişilik kazanmasının amaçlandığı belirtti ve öğrencilerde tarih bilincinin oluşmasına katkı sağladığını düşündüğümüz bu tür gezileri İnşallah bundan sonraki dönemlerde düzenlemeye çalışacağız.” Dedi.

 


Öğrenciler, gezinin düzenlenmesinde katkısından dolayı Belediye Başkanımız Hüseyin KIYMA’ya teşekkürlerini sundu.
Haber: Yakakent Bld.

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi