ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

TRAFİK CEZALARI İLE İLGİLİ GERÇEK FIKRALAR

TRAFİK CEZALARI İLE İLGİLİ GERÇEK FIKRALAR

Tarih
Bu haber 736 defa okunmuştur.

................

TRAFİK CEZALARI İLE İLGİLİ GERÇEK FIKRALAR

***İki arkadaş otomobille bir kasabadan diğer kasabaya gitmek için araca binmişler. Aracı kullanan kişi koltuğuna oturmuş emniyet kemerini takmış aracı çalıştırmış yanında oturan arkadaşını uyararak emniyet kemerini bağlamasını istemiş yolda trafik durdurursa ceza yazar hem de güvenlik açısından önemli demiş, arkadaşı Hı hı öylemi deyip geçiştirmiş pek fazla ciddiye almamış, bir miktar ilerledikten sonra tekrar sürücü arkadaşını uyarmış emniyet kemerini tak diye yine arkadaşı aldırış etmemiş öyle öyle demiş. Bir  miktar daha yol aldıktan sonra Yol kontrolü yapan trafik Görevlileri aracı durdurmuş, Ruhsat ve ehliyet kontrolünden sonra görevli sürücüye her şeyiniz tamam de sen emniyet kemeri takmışsın arkadaşın niye takmadı? Diye sorduğunda O nun parası çok onun için takmıyor demiş. Görevli memur o kişiye gerekli cezayı işlemi uygulamış!!!

***
Günümüzde oldukça moda olan bir durum da akan trafik içinde DİRİFT atmak. Bununla ilgili sık sık haberler duyuyoruz. Geçtiğimiz günlerde dirift atan sürücülerle ilgili iki olay ilginçti. Bir trafik magandası 5000 TL değerindeki aracıyla trafikte dirift yaparken yakalanıyor 50010 TL cezai işlem uygulanıyor. Diğer tarafta 500 000 TL değerindeki araçla başka bir trafik magandası dirift yaparken yakalanıyor o da 50010 TL ceza yiyor. Fakir diriftçi yazılan cezayı ödeyemediği için otomobili bağlı kalırken zengin diriftçi için yazılan ceza çerez parası hiç sıkıntı etmiyor. Bizim fakir diriftçi isyanda olmaz kardeşim bu haksızlık 5000 TL lik arabaya da 500 000 TL lik arabaya da aynı ceza  araçların  değerine göre ceza uygulansın!!!

***
İki arkadaş araçlarıyla yurt dışına çıkarak biraz seyahat ve tatil yapmaya karar verirler. Yabancı bir ülkede araçlarıyla giderken kırsal alanda yerel trafik görevlileri bizim kafadarları durdurur. Yapılan kontrollerde araç sigortasının günü geçtiği için görevliler aracı bağlarlar ve sigorta yapıldıktan sonra salınacaklarını söylerler. Bizimkiler konuyu telefonla halledeceklerini söylerler ve hemen sigortacılarıyla hızlı bir telefon trafiğine başlarlar.  Trafiğin pek kalabalık olmadığı 5-10 dakikada bir aracın geçtiği duble yolun bulunduğu alanda aracın durduğu yol kenarında 25 metrelik boşluk olduğu halde görevliler bizimkilere aracı 50 metre gerideki akaryakıt istasyonun bulunduğu alana çekmelerini ve orada beklemelerini isterler. Bizimkiler nedenini pek anlamazlar fakat yine de denileni yaparlar. Bizim kafadar aracın sigorta işlemlerinin yapılıp sisteme düşmesi için yaklaşık iki saat orada beklediler.  Boş boş beklerken bir ağacın altında gölgelenirken çevreye bakıyorlardı bir durum dikkatlerini çekti. Trafik görevlileri trafiğin gelişine göre bir akaryakıt istasyonunun 50 metre aşağısında duruyordu. Karşıdan gelen araçlara akaryakıt istasyonuna 50 metre kala dur işareti veriyorlar araçlardan bazıları  geliyor ekibin yanında duruyor  gerekli kontroller yapıldıktan sonra gidiyor, bazıları  ise akaryakıt istasyonuna giriyor orada bir müddet oyaladıktan sonra akaryakıt istasyonundaki görevli ile konuştuktan sonra araç buradan çıkıyor trafik görevlileri tarafından kontrol edilmeden onlara korna çalarak yoluna devam ediyor  gidiyordu. Bizim kafadarlardan bir tanesi hizmete bak arkadaş, bu ülkede trafik görevlileri akaryakıt istasyonları yakınında kontrol yapıyor, araç gelirken sağ elini kaldırıyor sol eliyle de akaryakıt istasyonunu gösteriyor  sürücüye akaryakıtın azalmışsa doldur yoksa ceza yazarız diyor, akaryakıt istasyonuna giren aracın deposunu kontrol eden istasyon görevlisi trafik memuruna elini kaldırarak tamam sorun yoktur işareti yapıyor sürücüde trafik kontrolü yapılmadan devam ediyor gidiyor, ne güzel bir hizmet keşke her ülkede olsa iyi olurdu dedi. Arkadaşı  dönerek lan aslanım sen yeni doğduğun zaman teyzem rahatsızlandığı için  seni emzirememişti seni inek sütüyle beslemişlerdi, boşuna demiyorlar ilk bir yıl anne sütü şart diye!!!

Eğitimci-Yazar-Editör:Salih Zeki İLERİ
WhatsApp Haber-Bilgi hattı:05325084339
e-Posta:alacamposta@gmail.comHaber:

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi