ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

2020 ÜRETİM YILI ÇKS KAYITLARI BAŞLADI

2020 ÜRETİM YILI ÇKS KAYITLARI BAŞLADI

Tarih
Bu haber 556 defa okunmuştur.

.............


ÇKS Kayıtlarında 2020 Üretim Sezonu Kayıtları Başlıyor

    İl Müdürü vekili Bayram AY 2020 yılı üretim sezonu Çiftçi Kayıt Sistemi kayıtlarının başlaması hakkında bir açıklamada bulundu.
    Üreticilerimizin 2020 yılı Tarımsal Desteklerinden faydalanabilmeleri için 2020 üretim sezonunda daha önce kayıtlı olan üretimini yapacakları ürünleri ÇKS de güncellemeleri, kaydı olmayanların ise yeni kayıt yaptırmaları gerekmektedir.
    2020 üretim sezonu için ÇKS ne yeni kayıt veya kayıt güncelleme işlemleri için 1 Eylül 2019- 30 Haziran 2020 tarihleri arasında İlçe Müdürlüklerine müracaat edilebilecektir.
    8 Haziran 2018 tarih ve 30445 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Bitkisel Üretime Destekleme Ödemesi Yapılmasına Dair Tebliğ (Tebliğ No:2018/17)'de Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ (Tebliğ No: 2018/27) in 22 inci maddesi 1 nci fıkrasının (kk) bendinde yer alan "2018 üretim yılından başlamak üzere, örtüaltı üretimler ve çeltik hariç olmak üzere bir parsele aynı tek yıllık bitki arka arkaya üç kez ekilirse, üçüncü üretim için bu Tebliğde belirtilen destekleme ödemeleri yapılmaz." hükmü ile 2018 yılından itibaren bitkisel üretim desteklemelerinden yararlanmada münavebe şartı getirilmiştir.
    Bu nedenle 2018 ve 2019 üretim yıllarında aynı ürünü yetiştirmiş ve 2020 üretim sezonunda da aynı ürünü yetiştirmeyi planlayan üreticilerimiz, Tebliğin İlgili maddeleri gereğince hem mazot/gübre desteğinden hem de varsa fark ödemesi desteklemeleri gibi diğer bitkisel üretimdesteklemelerinden faydalanamayacaktır.
    Üreticilerimizin mağduriyet yaşamaması ve 2020 yılı Bitkisel Üretim Desteklerinden  faydalanabilmeleri için en geç 30 Haziran 2020 tarihi mesai bitimine kadar ÇKS kayıtlarını güncellemeleri önem arz etmektedir.
    Bu vesileyle yeni üretim sezonunun çiftçilerimize hayırlı ve bereketli olmasını diliyorum.   

                                                                                                                    Bayram AY
İl Müdürü V.

Haber: SalihZeki İLERİ

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi