ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

MV KIRCALI KÖSEDİK MAHALLESİ MÜZESİNİ ZİYARET ETTİ

MV KIRCALI KÖSEDİK MAHALLESİ MÜZESİNİ ZİYARET ETTİ

Tarih
Bu haber 1730 defa okunmuştur.

...............     Samsun ili 19 Mayıs  ilçesinin Kösedik Mahallesi'nde Mehmet Kibar Atalar isimli bir vatandaş tarafından yaklaşık 500 eser ile müze kuran müze ziyaretçi akınına uğruyor.2011 yılında kurulan müze Nebiyan Dağ yolu  üzerinde 1100 rakımlı  Kösedik Mahallesinde kurulmuştur. Müzenin içerisinde  Geleneksel tarım aletleri, giysiler, eski paralar gibi birçok eserin sergilendiği ülkemizde köylerde kurulan nadir müzelerden biridir.Müzenin kurucusu olan 63 yaşındaki Mehmet Kibar Atalar'dır.

     Ak Parti Samsun Milletvekili Orhan KIRCALI' Kösedik mahallesindeki müzeyi ziyaret ederek buradaki eserleri inceledi.Müzedeki eserlerle ilgili müzenin kurucusu Mehmet Kibar Atalar'dan bilgiler aldı.Müze gezisi ile ilgili yaptığı açıklmada:Mehmet Kibar Atalar 19 Mayıs İlçesi Kösedik Mahallesinde bulunan ve içerisinde çeşitli antika eşyalar, geleneksel tarım aletleri, giysiler, eski paralar gibi birçok eserin sergilendiği Kösedik müzesini ziyaret ettik. Burada gördüğümüz her bir parça geçmişte yaşanılanları hatırlattı, geçmişe bir yolculuk yaptığım ve çok güzel otantik bir ortamın olduğu müzede bulunan anı defterinde de duygu ve düşüncelerimizi yazıya döktük.


Haber: S.Z. İLERİ

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi