ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

SAMSUN TÜKETİCİ HAKEM HEYETLERİNE 2019 YILINDA 9702 BAŞVURU YAPILDI

SAMSUN TÜKETİCİ HAKEM HEYETLERİNE 2019 YILINDA 9702 BAŞVURU YAPILDI

Tarih
Bu haber 444 defa okunmuştur.

..................


        Samsun Valisi Osman Kaymak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’a göre tüketici işlemleri ve tüketiciye yönelik uygulamalardan doğabilecek uyuşmazlıklara çözüm bulmak amacıyla Ticaret İl Müdürlüğümüzün bünyesinde vatandaşlarımıza hizmet sunan tüketici hakem heyetleri ile ilgili açıklama yaptı.

     Vali Osman KAYMAK Tüketici Hakem Heyetlerine yapılan başvurular ile ilgili yapmış olduğu açıklamada ‘ 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’a göre tüketici işlemleri ve tüketiciye yönelik uygulamalardan doğabilecek uyuşmazlıklara çözüm bulmak amacıyla Ticaret İl Müdürlüğümüzün bünyesinde bulunan tüketici hakem heyetlerinden; Atakum Tüketici Hakem Heyetine 3.236, Canik Tüketici Hakem Heyetine 2.006, İlkadım Tüketici Hakem Heyetine 4.327, İl Tüketici Hakem Heyetine 133 olmak üzere İl genelinde toplam 9.702 başvuru yapılmıştır ve tüketici hakem heyetleri tarafından bu başvuruların 9.464’ü karara bağlanmıştır.

İl genelinde tüketici hakem heyetleri tarafından karara bağlanan dosyalar %63 oranında tüketici lehine sonuçlanmıştır.

2020 yılında belirlenen parasal sınırlar; değeri 6.920,00TL’ nin altında bulunan uyuşmazlıklarda ilçe tüketici hakem heyetlerine, 6.920,00TL ile 10.390,00TL arasındaki uyuşmazlıklarda il tüketici hakem heyetlerine başvuru yapılması gerekmektedir.’dedi.

Haber: Samsun Valiliği

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi