ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNDEN İLKOKUL ÖĞRENCİLERİNE BÜYÜK DESTEK

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNDEN İLKOKUL ÖĞRENCİLERİNE BÜYÜK DESTEK

Tarih
Bu haber 572 defa okunmuştur.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Bir Projemiz Var topluluğu örnek bir projeye imza attı.      Ondokuz Mayıs Üniversitesi Bir Projemiz Var topluluğu örnek bir projeye imza attı.
   Ondokuz Mayıs Üniversitesi öğrencilerinden oluşan bu topluluk 3 senedir eğitimdeki fırsat eşitsizliğine karşı farkındalık oluşturmak amacıyla Samsun’da fiziksel şartları kötü olan okullar için gönüllülük projeleri gerçekleştiriyorlar.
  Bu seferki projelerini  Vezirköprü'de bulunan Türkmen İlkokulu'nda gerçekleştirdiler. Okuldaki öğrencilerin kitap, kırtasiye ve kıyafet ihtiyaçlarını karşıladılar ve okulun eskiyen boyasını yenilediler.  Aynı zamanda çocuklarla beraber oyunlar oynayıp, sağlık, müzik atolyeleri gibi eğitici atolyeler gerçekleştirip hep beraber eğlendiler.Bu projeyi gerçekleştirirken özellikle Atakum Belediyesi destek olurken, Atakum Kızılay Başkanlığının kaynak yardımı projenin daha faydalı olmasında önemli ölçüde etkili oldu.
   Aynı zamanda bu gerçekleştirdiği bu projeyi Türkiye'deki kadına yönelik şiddette karşı farkındalık oluşturmak amacıyla "Ceren Özdemir'in Anısına" gerçekleştirdiler. Kurdukları kütüphaneye onun ismini verdiler. Bu hassasiyetlerinden dolayı öğrencileri kutluyor ve çalışmalarının topluma örnek olmasını diliyoruz.


 


Haber: SalihZeki İLERİ

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi