ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

DEFİNE AVCILARI SUÇ ÜSTÜ YAKALANDI

DEFİNE AVCILARI SUÇ ÜSTÜ YAKALANDI

Tarih
Bu haber 1061 defa okunmuştur.

.................      Samsun İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk alanında bulunan Kavak İlçesi Celallı Mahallesi Mantarlı Tepe mevkiinde bulunan 1’inci derece sit alanında 4 şüpheli şahıs tarafından izinsiz kazı yapıldığı ihbarı alınmıştır.

Olayın fail/faillerinin tespiti ve yakalanmasına yönelik olarak Samsun İl Jandarma Komutanlığına bağlı İstihbarat Şube Müdürlüğü ve Kavak İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerinin yürütmüş olduğu istihbari ve teknik çalışmalar neticesinde; 30.01.2020 tarihinde 4 şüpheli şahıs icra edilen operasyon ile suçüstü yakalanmıştır. Şüphelilerin suçun işlenmesinde kullanmış oldukları malzemeler 1 adet jeneratör, 1 adet hilti, 2 adet dedektör, 1 adet uzatma kablosu, 1 adet akü, 1 adet kazma, 1 adet kürek, 1 adet malya ve muhtelif miktarda yaşam malzemesi, 40 kg patlayıcı madde özelliği olan amonyum sülfat ve 9 adet kaya kırıcı kartuş ele geçirilmiş ve malzemelere el konulmuştur. Olay şüphelilerinin yapılan sorgulamasında 1 şüphelinin resmi belgede sahtecilik suçundan arandığı tespit edilmiştir. 4 şüpheli yakalanarak gözaltına alınmış olup, olayla ilgili tahkikata başlanılmıştır. 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.Haber: Samsun Valiliği

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi