ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

YASAL BOY LİMİTLERİNE UYMAYAN BALIKÇILARA CEZA YAZILDI

YASAL BOY LİMİTLERİNE UYMAYAN BALIKÇILARA CEZA YAZILDI

Tarih
Bu haber 837 defa okunmuştur.

...................

     Yasadışı Su Ürünleri Avcılığıyla Mücadele Kapsamında
Çapraz Denetim Gerçekleştirildi


     Samsun ilinde yasa dışı su ürünleri avcılığının önlenmesi amacıyla Tarım ve Orman Bakanlığı Samsun il Müdürlüğü koordinasyonunda 27.01.2020- 29.01.2020 tarihleri arasında Samsun, Ordu ve Giresun illerinde Su Ürünleri Kontrol ekipleri tarafından rutin kontrollerin dışında çapraz ve eş zamanlı denetim ve kontroller gerçekleştirilmiştir.
Denizden ve karadan yürütülen operasyon kapsamında, denizde denetim başta olmak üzere balıkçı barınakları, balık hali, soğuk hava depoları, perakende satış yerleri ve yol güzergâhlarında sıkı denetimler yapılmıştır.
Yapılan denetimler sonucunda 40.000 TL tutarında 8 adet idari para cezası uygulanmış olup, yasal boy limitinin altında olduğu tespit edilen Mezgit, Barbun ve Kefal balıkları başta olmak üzere takribi 1,5 ton su ürününe el konulmuş olup; el konulan su ürünleri Samsun Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Çocuk Esirgeme Kurumu ile Samsun Büyükşehir Belediyesine bağlı Huzurevine bağışlanmıştır.
Samsun İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim SAĞLAM,yapılan denetimlere ilişkin yaptığı açıklamada; “Gelecek nesillerin su ürünleri kıtlığı yaşamaması ve bol balık tüketebilmesine destek olmak için vatandaşlarımızın denetime katılmalarını, su ürünleri satış yerlerinden veya reyonlarından su ürünü alırken boy ve zaman yasağına aykırı olarak avlanmış ürünlerin alınmamasını, perakendecilerin küçük boyda balık satışı yapmaması ve boy ve zaman yasağına uymayanlar hakkında gerekli yasal işlemlerin yapılacağını” beyan ederek Balıkçıların getirilen düzenlemelere uymalarını istedi.Haber: SalihZeki İLERİ

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi