ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

SAMSUN MEM’ İN BİTMEK BİLMEYEN ANGARYALARINA “HAYIR“  DİYORUZ

SAMSUN MEM’ İN BİTMEK BİLMEYEN ANGARYALARINA “HAYIR“ DİYORUZ

Tarih
Bu haber 618 defa okunmuştur.

SAMSUN MEM’ İN BİTMEK BİLMEYEN ANGARYALARINA “HAYIR“ DİYORUZSAMSUN MEM’ İN BİTMEK BİLMEYEN
ANGARYALARINA “HAYIR“  DİYORUZ !!!
      Samsun MEM  angarya işlerinden vazgeçmediği gibi bu angaryaları öğretmenlerin üzerine yüklemekten, öğretmenler üzerinden kendi reklamını yapmaktan da bir türlü vazgeçmedi.
Öğretmenleri birer parya, köle gözüyle görmeyi alışkanlık haline getiren bir anlayışın Samsun MEM'e yerleştiğini üzüntüyle karşılamaktayız.
Bu anlayış bugünlerde “Her Yere Kitap Her Yerde Kitap” adıyla başlatılan bir projeyi daha büyük bir beceri ile öğretmenlerin zaten yükle dolu olan sırtına yeni bir yük olarak yüklemeyi başardı.
  Asli görevi insan yetiştirmek olan öğretmenin görevini, liyakatsiz yöneticilere liyakat makyajı yapmak olarak algılayan Samsun MEM, öğretmenleri dersten, kurstan, nöbetten, sınavlardan, koçluktan, rehberlikten, veli ziyaretlerinden, toplantılardan artan zamanlarında (!) şimdi de kütüphane kurmakla görevlendirdi. ANGARYA sorumlusu Öğretmen, kapı kapı gez, kitap topla, sonra bu kitapları incele, uygun görülenleri liste yap, ilçe milli eğitim müdürlüklerine götür, en önemlisi de MEM yetkililerinin koltuğunu sağlamlaştır, üst makamlardan bol bol alkış almalarını sağla, basında bol bol reklamlarını yap!  Hadi hayırlı olsun öğretmenlerimize yeni görevleri! Bu gidişle öğretmenleri bir görev daha bekliyor sanki. Toplanacak olan o 1 milyon kitabın 24 saat nöbetini de öğretmenlere verirlerse şaşırmayız.
        Samsun MEM yetkilileri ve birkaç işgüzar AR-GE çalışanı, kapalı kapılar ardında bulunduğunuz makamları koruma ya da daha yüksek makamlara yükselme hayaliyle, öğretmenlere yüklediğiniz ANGARYAlarınıza bu güne kadar “ HAYIR “ dedik, sonuna kadar “HAYIR” diyeceğiz.Haber:

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi