ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

CORANAVİRÜS SALGINI NEDENİYLE KURALLARA UYMAYANLARA CEZA YAZILDI

CORANAVİRÜS SALGINI NEDENİYLE KURALLARA UYMAYANLARA CEZA YAZILDI

Tarih
Bu haber 590 defa okunmuştur.

..........    Koronavirüsle Mücadele Kapsamında İl Emniyet Müdürlüğü Tarafından Yapılan Denetimlerde 194.490 TL İdari Para Cezası Uygulandı.
Alınan kararların uygulamasının takibi amacıyla İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan denetimlerde; 65 yaş ve üstü, 20 yaş ve altı vatandaşlarımız ile kronik rahatsızlıklara sahip vatandaşlarımızın ikametlerinden dışarı çıkmaları yasaklanmış, bu kapsamda, yasağa uymayan 4.454 vatandaşımız uyarılarak ikametlerine gönderilmiş, 65 yaş ve üstü vatandaşlarımızdan yasağı ihlal eden 66 kişiye toplamda 29.840 TL, 20 yaş ve altı vatandaşlarımızdan yasağı ihlal eden 97 kişiye toplamda 58.092 TL idari para cezası uygulanmıştır.
 Vatandaşlarımızın meydanlarda, sokak ve caddelerde sosyal mesafe kuralına uymadan toplu olarak yürümemeleri veya bulunmamalarını sağlamak için ekiplerimizce yapılan kontrollerde toplam 93 şahsa sosyal mesafe kuralına uymadıkları için 106.558 TL idari yaptırım cezası uygulanmıştır.
        İlimiz girişlerinde bulunan uygulama noktalarında izinsiz seyahatin önlenmesi ve gelen vatandaşlarımızın kontrol edilmesi için personel takviyesi yapılmış, Covid-19 tedbirleri kapsamında toplam 34.826 araç ve 76.505 şahıs kontrol edilmiş, vatandaşlarımıza yasaklara uymaları ve gerekli tedbirlerin alınması konusunda telkinlerde bulunulmuştur.
        Covid-19 salgını sebebiyle yasadışı olarak üretilen ve piyasaya sürülmek istenen temizlik malzemelerine yönelik yapılan çalışmalarda 975 litre alkol bazlı hijyen ürünü (El Dezenfektanı) ve 4740 paket markasız ıslak mendil ele geçirilmiş olup konu ile ilgili olarak adli işlem başlatılmıştır.
        Covid-19 salgını sebebiyle ihtiyaç duyulan Cerrahi maske, N95 koruyucu maske, koruyucu tulum ve koruyucu gözlük malzemeleri üreten ve satımını yapan işyerlerine yönelik yapılan çalışmalarda 105.176 adet maske ele geçirilmiş, gerekli adli/idari işlem başlatılmıştır.
Covid-19 tedbirleri kapsamında kapatılan toplamda 3.728 işyeri ile ilgili olarak yapılan denetimlerde, 33 işyerinin yasağa uymadığı tespit edilmiş ve gerekli işlemler başlatılmıştır.
Covid-19 salgını ile ilgili olarak sosyal medya üzerinden provakatif paylaşımlarda bulunan 13 şahıs tespit edilmiş, bu şahıslardan 5 tanesi ifade işlemleri sonrası serbest bırakılmış, diğer şahıslarla ilgili olarak adli tahkikat devam etmektedir.

Koronavirüsle Mücadele Kapsamında İl Jandarma Komutanlığımız Tarafından Yapılan Denetimlerde 34.888 TL İdari Para Cezası Uygulandı.

Alınan kararların uygulamasının takibi amacıyla İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan denetimlerde;

65 yaş ve üstü, 20 yaş ve altı vatandaşlarımız ile kronik rahatsızlıklara sahip vatandaşlarımızın ikametlerinden dışarı çıkmaları yasaklanmış, bu kapsamda, yasağa uymayan 2.887 vatandaşımız uyarılarak ikametlerine gönderilmiş, 65 yaş ve üstü vatandaşlarımızdan yasağı ihlal eden 12 kişiye toplamda 4.704 TL, 20 yaş ve altı vatandaşlarımızdan yasağı ihlal eden 31 kişiye toplamda 12.152 TL idari para cezası uygulanmıştır.
         Vatandaşlarımızın meydanlarda, sokak ve caddelerde sosyal mesafe kuralına uymadan toplu olarak yürümemeleri veya bulunmamalarını sağlamak için ekiplerimizce yapılan kontrollerde toplam 30 şahsa sosyal mesafe kuralına uymadıkları için 11.760 TL idari yaptırım cezası uygulanmıştır.
         Ayrıca mesire ve piknik alanlarında uyulması gereken kurallara uymayan 2 kişiye 784 TL, toplu taşıma kurallarına uymayan 6 kişiye 2.352 TL, seyahat izin belgesi olmayan 4 kişiye 1.568 TL ve kurallara uymayarak balık tutan 4 kişiye 1.568 TL idari para cezası uygulanmıştır.

         İlimiz girişlerinde bulunan uygulama noktalarında izinsiz seyahatin önlenmesi ve gelen vatandaşlarımızın kontrol edilmesi için personel takviyesi yapılmış, Covid-19 tedbirleri kapsamında toplam 12.679 araç ve 23.790 şahıs kontrol edilmiş, vatandaşlarımıza yasaklara uymaları ve gerekli tedbirlerin alınması konusunda telkinlerde bulunulmuştur.

Covid-19 tedbirleri kapsamında kapatılan toplamda 476 işyeri ile ilgili olarak yapılan denetimlerde, 2 işyerinin yasağa uymadığı tespit edilmiş ve gerekli işlemler başlatılmıştır.

Haber: Samsun Valiliği

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi