ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

ALAÇAM BELEDİYESİNDEN FIRINLARA RAMAZAN DENETİMİ

ALAÇAM BELEDİYESİNDEN FIRINLARA RAMAZAN DENETİMİ

Tarih
Bu haber 418 defa okunmuştur.

ALAÇAM BELEDİYESİNDEN FIRINLARA RAMAZAN DENETİMİ    ALAÇAM BELEDİYESİNDEN FIRINLARA RAMAZAN DENETİMİ

Alaçam Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, Veteriner Hekimliği ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri mübarek Ramazan ayının gelmesiyle Alaçam’da hizmet veren fırınlarda denetim yaptı.
Yapılan denetimlerde gramaj, hijyen, maske, eldiven, bone kullanımı, üretimde kullanılan mamullerin son kullanım tarihleri ve sosyal mesafeye kuralına uyulup uyulmadığı kontrol edildi.
Denetimler ayrıca koronavirüs salgına karşı ekmek ve unlu mamullerinin üretildiği alanları da büyük bir titizlikle inceleyen ekipler, işletme sahipleri ve çalışanları da hijyen konularında bilgilendirdi.

Belediye Başkanı İlyas ACAR, “ Alaçam Belediyesi olarak halkımızın sağlığı bizim için çok önemli ve ciddi şekilde önemsiyoruz.Bunun için koronavirüs tedbirleri kapsamında sık sık denetlediğimiz fırınları bu kez ramazan ayı dolayısıyla bir kez daha denetliyoruz. Vatandaşlarımızın sağlıklı gıdalar tüketebilmesi için de denetimlerimize aralıksız şekilde devam edeceğiz. Ekiplerimiz tarafından yapılan denetimlerde iş yerlerinin hijyen, gramaj ve personel temizliği gibi kurullara harfiyen uyguladığı tespit edilmiştir.
Ekmeğin hijyen şartlarından ödün verilmeden üretilmesinin halk sağlığı için büyük önem arz ettiğini belirten Başkan ACAR, gerekli hassasiyeti gösteren tüm fırın çalışanlarına ve işletmecilerine teşekkür etti.Haber:

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi