ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

YAKAKENT HALK EĞİTİMİ MERKEZİ ÇOCUKLAR İÇİN MASKE ÜRETECEK

YAKAKENT HALK EĞİTİMİ MERKEZİ ÇOCUKLAR İÇİN MASKE ÜRETECEK

Tarih
Bu haber 334 defa okunmuştur.

.............      Tüm Dünyada ve Ülkemizde etkili olan korona virüs salgını nedeniyle çocuklar uzun süredir yasak nedeniyle sokağa çıkamıyorlardı.İçişleri bakanlığı tarafından çocukların bazı günler ve bazı saatlere sokağa çıkmalarına izin verilmesinin ardından 13 Mayıs günü çocuklar sokaklara çıkarak gönüllerince koşmuşlar oyunlar oynamışlardı.Genelde sokağa maskeyele çıkan çocukların takdıkları maskeler kendilerine büyük geldikleri için kendilerine uygun boyutlarda maske istekleri oldu.Bu duruma kayıtsız kalmayan Yakakent kaymakamlığı çocuklar için maske üretmek için İlçe Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü ile bir çalışma başlattı.Yakakent Kaymakamlığı salgının ilk günlerinden beri Halk Eğitimi merlkezi Müdürlüğü ile birlikte maske üretimine destek verirken bu sefer çocukların bu güzel isteklerine kayıtsız kalmayarak çocukları bir sonraki sokağa çıkma günü olan 20 mayıs tarihinde maskelerin hazırlatılarak çocuklara dağıtılmasını kararlaştırdı.
     Yakakent Kaymakamlığından yapılan açıklama;Dünkü serbestlikte çocuklarımızın bizden bir talebi oldu. Maskeler yüzlerine biraz büyük gelmiş😊 Yakakent Halk Eğitimi Merkezinin fedakar usta öğreticileri hemen çocuklarımızın daha rahat edebilecekleri maskeleri ürettiler. Haftaya maskeniz ve o günün takvim yaprağıyla sizi bekleyeceğiz.


Haber: SalihZeki İLERİ

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi