ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

GÖL VE GÖLETLERE 110 BİN ADET SAZAN YAVRUSU BIRAKILDI

GÖL VE GÖLETLERE 110 BİN ADET SAZAN YAVRUSU BIRAKILDI

Tarih
Bu haber 360 defa okunmuştur.

GÖL VE GÖLETLERE 110 BİN ADET SAZAN YAVRUSU BIRAKILDI     Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir PAKDEMİRLİ’nin de büyük önem vererek her fırsatta dile getirdiği üzere; kırsal bölgelerde yaşayan vatandaşlarımızın kaliteli, ucuz ve sağlıklı gıda ihtiyaçlarının karşılanması, ticari ve sportif amaçlı balıkçılığın desteklenmesi, su ürünleri kaynaklarının sürdürülebilir kullanılması ve kaynaklarımızın gelecek nesillere aktarılması için, su ürünleri kaynaklarımızı balıklandırmaya devam ediyoruz.
    Bu bağlamda Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen “Su Kaynaklarının  Balıklandırılması  Projesi” kapsamında Akdeniz Su Ürünleri Araştırma Üretim ve Eğitim Enstitüsü Müdürlüğü tesislerinde üretilen sazan balığı yavrularından 110 bin adeti 14/05/2020 tarihinde İlimizde bulunan göl ve göletlere balıkçılarımız ve bölgedeki vatandaşımızın katılımı ile bırakılmıştır.

     Göl ve Göletlerimizin balıklandırılması sırasında değerlendirmelerde bulunan Tarım ve Orman İl Müdürü İbrahim SAĞLAM yaptığı açıklamada; Projenin, su kaynaklarının korunarak su ürünlerinin sürdürülebilirliğinin sağlanması, iç sulardaki su ürünleri stoklarının takviyesi amatör balıkçılık turizmine katkı sağlamasının hedeflendiğini ve gelecek nesillere aktarılması hedefiyle göl, gölet ve barajlarda yürütüldüğünü söyledi.

İl Müdürü SAĞLAM, Ülkemiz biyoçeşitliliğin korunması ve su ürünleri kaynaklarımızın gelecek nesillere aktarılabilmesi için av aracı, balık boyu, av zamanı ve yer yasaklarına mutlaka uyulması gerektiğini; başta balık olmak üzere su ürünlerinin en az bir kez üremelerine imkân tanınmasının büyük önem arz ettiğini, vatandaşlarımızın yasak ve sınırlamalara hassasiyetle uymaları gerektiğini de önemle hatırlattı.Haber: SalihZeki İLERİ

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi