ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

KORANOVİRÜS SALGINI NEDENİYLE BAFRA DEVLET HASTANESİNDE 7 SERVİS DOLDU

KORANOVİRÜS SALGINI NEDENİYLE BAFRA DEVLET HASTANESİNDE 7 SERVİS DOLDU

Tarih
Bu haber 1055 defa okunmuştur.

LÜTFEN DAHA DİKKATLİ OLALIM...


    Özellikle yaz aylarının gelmesi,Tarımsal alanlarda işçi hareketliliği, düğün,sünnet,nişan,kına,cenaze,taziyeler ve Kurban Bayramında bayramlaşmalar sonuçlarını acı acı gösteriyor.Mayıs ayından bu güne en yüksek ölüm ve vaka tesbitleri bu gün gerçekleşti.Günlük ölüm sayısı 36 olurken tesbit edilen vaka sayısı 1500 ün üzerine çıktı.
    Bana bir şey olmaz,aman gelecekse zaten önüne durulmaz gibi benzer davranışlar,maske takmayı ağzına-burnuna değilde koluna aksesuar gibi takma eyleminde bulunanlar sosyal mesafe kuralı derken sokakta kucaklaşan sarmaş dolaş sarılanlar, işte son günlerin rakamlarındaki artışta pay sahibi olduğunuzu unutmayın.

     İl sağlık Müdürlüğünün yaptığı açıklamada Samsun ilinin üç büyük ilçesi İlkadım,Bafra ve Çarşamba'da vaka patlamasının yaşandığını dile getirilmektedir.Bu durum karşısında vatandaşların daha duyarlı olması ve kurallara titizlikle herkesin uyması istenmektedir.

     Bunların yanında Samsun OMÜ TIP Fakültesi ve Araştırma Hastanesinde hasta yoğunluğu dile getirilirken,Bafra'da yayın yapan BRT Haber in yaptığı bir haberde Bafra Devlet Hastanesinin de 7 yoğun bakım ünitesinin koranavirüs hastalarıyla dolduğunu haber vermektedir.Gelen hasta sayısındaki artışla birlikte yeni yoğun bakım servislerinin açılması için çalışıldığı dile getirilmektedir.

Lütfen Biraz daha dikkat....

Haber:

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi