ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

YAKAKENT TE ROBATİK KODLAMA VE TASARIM MÜHENDİSLİĞİ KURSU YAPILDI

YAKAKENT TE ROBATİK KODLAMA VE TASARIM MÜHENDİSLİĞİ KURSU YAPILDI

Tarih
Bu haber 209 defa okunmuştur.

..............   OKA "Robotik Kodlama ve Tasarım Mühendisliği" Kursu yapıldı.
  2019 yılı Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı Teknik Destek Programı kapsamında onaylanan “Robotik Kodlama ve Tasarım Mühendisliği Eğitimi” konulu kursu ,24- 29 Ağustos 2020 tarihleri arasında 20 öğretmenin katılımı ile Yakakent Çok Programlı Anadolu Lisesinde gerçekleştirilmiştir.
Proje kapsamında,  uzman bir ekip tarafından gönüllü olarak bu kursa katılım gösteren öğretmenler robotik kodlama ve tasarım mühendisliği eğitimi verildi.
6 gün 48 saatlik kursun ardından, kursu başarı ile tamamlayan öğretmenlere  İlçe Kaymakamı Fatih EROĞLU ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet ÇİÇEK’in katılımı ile düzenlenen sertifika programında sertifikaları verildi.
     2019 yılı Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı Teknik Destek Programı kapsamında yapılan “Robotik Kodlama ve Tasarım Mühendisliği” proje başvurusu desteklenmesine karar verilen proje listesinde hibe almaya hak kazandı.
 Yakakent İmam Hatip Ortaokulu Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Murat ÇAM ve 100.Yıl İlkokulu Müdürü Cafer KARA tarafından yazılan ve ilçede robotik kodlama alanında pek çok öğretmenin eğitim almasını sağlayacak olan proje başvurusu kabul edilen projeler arasında yer almayı başardı.
      Proje kapsamında, il dışından gelen alanında uzman bir ekip tarafından  robotik kodlama ve tasarım mühendisliği eğitimi verdiler. Çalışma sonrası eğitim alan öğretmenler sertifika sahibi oldular. 6 gün 48 saat olarak belirlenen eğitim sonrası, eğitime katılan öğretmenlerimiz okullarında bu alanda yapılacak çalışmalara rehberlik ederek çağımızın önemli bir gereksinimi olan robotik eğitim alanında ilçemizde her okulun ilerlemesini sağlayacaklardır.Haber: S.Z. İLERİ

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi