ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

YAKAKENT TE 19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI

YAKAKENT TE 19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI

Tarih
Bu haber 173 defa okunmuştur.

..........     Yakakent İlçemizde 19 Eylül Gaziler günü Cumhuriyet meydanında Atatürk Anıtı önünde düzenlenen bir programla kutlandı. Törene Yakakent Kaymakamı  Fatih Eroğlu, Yakakent Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma, İlçe Jandarma Komutanı Kd. Bçvş. Yasin Alper Aksu, İlçe Emniyet Amiri Dursun Çicek, Yakakent Kurum Amirleri, Gaziler,Siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.Programa Koronavirüs salgını nedeniyle katılımcılar sosyal mesafe kurallarına uygun ve maske takarak iştirak ettiler.Programda Yakakent Kaymakamlığı ve belediye Başkanlığı Çelenkleri Atatürk Anıtına sunuldu. Gaziler adına günün anlam ve önemini beliten konuşma yapıldı.

       Sakarya Meydan Muhaberesi'nin kazanılmasından sonra, 19 Eylül 1921 tarihinde, TBMM'since Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’e, “MAREŞAL” rütbesi ile “GAZİ” ünvanı verilmiştir.

   Vatanı uğruna ölümü göze almış kahramanlarımızı onurlandırmak için ülkemizde her yıl 19 Eylül Gaziler günü olarak kutlanır.Gaziler günü 2002 yılından bu yana kutlanmaktadır. Gaziler gününde yapılacak törenler, Başbakanlığın 24 Ağustos 2003 tarih ve 25209 sayılı resmi gazetede yayınlanan yönetmeliği esaslarına göre düzenlenir.Haber:

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi