ANASAYFA MOBİL SAYFA ALAÇAM VİDEOLAR VEFAT İLANLARI FACEBOOK HABER ARA İLETİŞİM

HABER ARA

Online Kişi:

ALAÇAM DA ÇELTİK HASADI DEVAM EDİYOR

ALAÇAM DA ÇELTİK HASADI DEVAM EDİYOR

Tarih
Bu haber 330 defa okunmuştur.

ÇİFÇİMİZ YAĞIŞLAR BAŞLAMADAN HASADINI YAPMAK İSTİYOR
         İlçemiz ova arasisinde 2020 mahsulü Çeltik(Pirinç) hasadı başladı. Nisan ve Mayıs aylarında ekimi yapılan çeltik ürünün eylül sonu ve ekim aylarında hasatları yapılmaktadır.Olgunlaşan çeltik başakları Biçerdöverlerle hasat ediliyor. Çifçilerimiz aşırı yağışlar başlamadan önce ürününü hasat yapmak  için yoğun bir çaba içerisinde.
     Modernleşen tarım teknolojisi ile birlikte  biçerdöverlere takılan paletli tekerler biçerdöverlerin tarlada batmamasını sağlıyor daha kolay ve hızlı hasat işlemi yapılıyor.Hasadı yapılan Çeltik ürünü daha sonra fabrikasyon işlemi ile kabukları soyularak pirinç elde ediliyor.
      Hasatın başlaması ile birlikte satış çalışmalarıda başladı.İlk ürün olarak hasadı yapılan çeltiğin  satışlarıda başladı.Alınan bilgilere göre ilk satışların 3.75 ile 4.00 TL arasında olduğu görülüyor,fakat üretici emeğinin tam karşılığını alabilmek için fiyatların 4.00 TL nin üzerinde olması gereğini dile getiriyor.Çifçilerimize bol mahsul ve hayırlı kazançlar temenni ederiz.


Haber: S.Z. İLERİ

Alaçam Posta Facebook Haber Paylaşma Butonu. Tıklayın ve bu haberi anında Facebook hesabınızda hızlı bir şekilde paylaşın. Alaçam Posta İnternet Sitesi

RSS | Yazar Girişi

DMCA.com Protection Status

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi