ALAÇAM ŞEHİT MUHAMMET ALİ AKSU İLKOKULU İL İKİNCİSİ OLDU


Haber Kategorisi : Alaçam Haberleri
Yayınlanma Tarihi : 23 Mayıs 2023 21:08
Okunma Sayısı : 866
Haberin Yazarı : Yönetici
Haberin Kaynağı : Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü

ALAÇAM ŞEHİT MUHAMMET ALİ AKSU İLKOKULU İL İKİNCİSİ OLDU

        Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hayata geçirilen İlkokul Fiziksel Etkinlikler (İFET) Yarışmaları Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce, 23 Mayıs 2023 tarihinde İlkadım Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu’nda yapıldı. Yoğun katılımın yaşandığı İFET, 1, 2, 3 ve 4. sınıfların katılımı ile gerçekleştirildi. Öncelikle okullarında birinci olan sınıflar ilçe seçmelerine katıldı. İlçe seçmelerinde de birinci olan sınıflar, il seçmelerinde yarışmaya hak kazanarak düzenlenen il birinciliğinde mücadele ettiler.

Çocuk oyunlarında öğrenciler birbirinden renkli görüntüler ortaya koyarken, Merkez ve İlçelerden gelen öğrenciler El Değdirerek Bayrak Koşusu, Dairesel Bayrak Koşusu, Çift Ayak Atlama Oyunu, Fasulye Torbası Atma Oyunu oynadılar. İki etap halinde yapılan Çocuk Oyunlarında tüm öğrenciler madalya kazanırken tshirt, yiyecek ve meyve suyu ikramı yapıldı. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen şenliklerde öğrencilerde öğrencilerin yoğun ilgi gösterdi. Öğrenciler yarışmalarda doyasıya eğlenirken madalyalarını Gençlik ve Spor İl Müdürü Feyzullah Dereci, Spor Şube Müdürü Olgay İnci, Okul Sporları Şube Müdürü İbrahim Irmak ile İlkadım Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Murat Turan takdim etti. 

 Fasulye Torbası Atma Oyununda ise Ayvacık Atatürk İlkokulu birinci olurken, Alaçam Şehit Muhammet Ali Aksu ikinci, Çarşamba Gülören İlkokulu üçüncü olarak yarışları tamamladı.

El Değdirerek Bayrak Koşusunda İlkadım Fatih Sultan Mehmet İkokulu birinci, Bafra Şehit Burak Perçin İlkokulu ikinci, Bafra 30 Ağustos İlkokulu üçüncü oldu. Dairesel Bayrak Koşusunda birinci Atakum Hüseyin Avni Asal İlkokulu, ikinci İlkadım Kankalcı İlkokulu, üçüncü Vezirköprü Firdevs Yılmaz İlkokulu oldu. Çift Ayak Atlatma Oyununda da Çarşamba Mehmet Akif Ersoy birinciliği elde ederken, Vezirköprü Zeki Cevher İlkokulu ikinciliği, İlkadım Kalkancı İlkokulu üçüncülüğü elde etti.

.LinkedIn'de Paylaş
'de Paylaş
Telegram'da Paylaş
WhatsApp'da Paylaş