BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ ÖĞRENCİLERİ MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTESİNDE BULUŞTU

ALAÇAM POSTA EDİTÖRÜ BİLMOK 2019 TOPLANTISINDA


Haber Kategorisi : Bilimsel Haberler
Yayınlanma Tarihi : 02 Mart 2019 03:00
Okunma Sayısı : 1482
Haberin Yazarı : Yönetici
Haberin Kaynağı : Site YönetimiBilgisayar Mühendisliği öğrencileri kongresi (BİLMÖK), her yıl farklı bir üniversitenin bilgisayar mühendisliği bölümü ve/veya ilgili kulübü tarafından organize edilen Türkiye’nin en büyük öğrenci kongresidir.
Her yıl farklı üniversitelerde gerçekleştirilen BİLMÖK'ün öncelikli amacı toplumumuzu tüketen bir toplum olmaktan çıkarıp yenilikçi fikirlerin ve üretimin yaygınlaştığı bir toplum haline getirmektir. Bunu gerçekleştirmek adına geleceğe yön verecek gençleri bir araya getirerek fikir alışverişini ve alanında uzman kişilerin tecrübe ve bilgilerini bu nesile aktarmasını sağlamaktadır.

Bu yıl 1,2,3 Mart günleri Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesinde düzenlenen BİLMÖK' Ondokuz Mayıs Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden de öğrenciler katıldı.Kongrede her üniversitenin Bilgisayar Mühendisliği ve benzeri bölümlerini temsilen ve bir sonraki yapılacak BİLMÖK etkinliğinin hangi üniversitede düzenleneceği oylamasında oy hakkına sahip olan 2 resmi katılımcı da katılmaktadır.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünü temsilen, bölümde lisans 4. sınıf öğrencisi olan Taha Yasir KIROĞLU ve Serhat Celil İLERİ , BİLMÖK kongresine üniversite ve bölümlerini temsil etmek üzere katılmışlardır.

LinkedIn'de Paylaş
'de Paylaş
Telegram'da Paylaş
WhatsApp'da Paylaş