BÜYÜK TURAN BİRLİĞİ FATMA ÇAVUŞ'U YILIN ANNESİ SEÇTİ


Haber Kategorisi : Kutlama Haberleri
Yayınlanma Tarihi : 14 Mayıs 2024 15:25
Okunma Sayısı : 467
Haberin Yazarı : Yönetici
Haberin Kaynağı : Site Yönetimi

BÜYÜK TURAN BİRLİĞİ FATMA ÇAVUŞ'U YILIN ANNESİ SEÇTİ

   Büyük Turan Birliği Derneği, İstiklal Savaşı Gazisi Merhum Fatma Çavuş'u Yılın Annesi Seçti.

İstiklal Savaşı kahramanlarından olan ve Türk milletinin kalbinde özel bir yere sahip olan Fatma Çavuş, Büyük Turan Birliği Derneği tarafından Yılın Annesi olarak seçildi. 12 Mayıs 2024 Pazar günü, Türkçüler ve Büyük Turan Hareketi (BTHD) Genel Başkanı Av. Lütfü KESKIN ve dernek üyeleri, merhum Fatma Çavuş'u anmak üzere Samsun'un 19 Mayıs İlçesi Dağ Köyü'ndeki kabristanlığa dualar eşliğinde ziyarette bulundular.

BTHD Genel Başkanı Keskin, tören sonrası yaptığı konuşmada şunları söyledi: "Başta şehit annelerimiz olmak üzere, tüm annelerimizin  Anneler Günü'nü kutluyoruz. Bizler annelerimizi yılın 365 günü baş tacı yaparak yaşadığımız ve annelerimizin hayatının sonuna kadar minnetle, sevgiyle, saygıyla anıyoruz. Bir güne mahsus değil, bizim için her gün annelerimizindir."

Fatma Çavuş Kimdir?

Pontus Rum çetelerine karşı verdiği mücadele ve İstiklal Savaşı'ndaki kahramanlıklarıyla tanınan Fatma Çavuş, Türkçüler tarafından her fırsatta anılmakta, düzenlenen sempozyumlarda gençlere hayat hikayesi anlatılmaktadır.LinkedIn'de Paylaş
'de Paylaş
Telegram'da Paylaş
WhatsApp'da Paylaş