DURAĞAN'A 1 MİLYONLUK HİBE DESTEĞİ


Haber Kategorisi : Gerze-Dikmen-Durağan Haberleri
Yayınlanma Tarihi : 20 Ekim 2021 13:47
Okunma Sayısı : 290
Haberin Yazarı : Yönetici
Haberin Kaynağı : Site Yönetimi

KUZKA’dan DURAĞAN’a 1 Milyon Liralık SOGEP Desteği.. Kaymakamlığımız koordinasyonu, Belediye Başkanlığımız ve Durakhan Anneleri Kooperatifi ortaklığı ile hazırlanan Sanayi Bakanlığı ve Kuzka tarafından değerlendirilen,SOGEP kapsamındaki "Doğallığın Kadın Eliyle Buluştuğu Nokta Durakhan Projesi' kapsamında 1 milyon 100 TL bütçeli projeye yüzde 90 hibe olarak onaylanmasıyla birlikte imzalar atıldı.

     Sinop’ta gençlerin, kadınların ve engellilerin desteklenmesine yönelik Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) tarafından uygulanan Sosyal Gelişmeyi Destekleme (SOGEP) Programı kapsamında; Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca desteklenen ve Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı’nın uyguladığı SOGEP kapsamında “Doğallığın Kadın Eliyle Buluştuğu Nokta Durakhan” projelerinin sözleşmesini Sayın Valimiz Erol Karaömeroğlu’nun Başkanlığında, Proje paydaşları İlçe Kaymakamı Ahmet Tozlu, Belediye Başkanı Ahmet Kılıçaslan, Kooperatif Başkanı Nazan Akkaya’nın katılımıyla Valilik toplantı salonunda imzalandı.

    Durağan Belediye Başkanı Ahmet Kılıçaslan; "Bu proje ile DURAKHAN ANNELERİ kooperatifimiz üzerinden kadın istihdamı oluşturmayı hedeflemekteyiz. Belediyemizin de paydaş olarak yer aldığı bu projeyle ilgili olarak bugüne kadar bizlerden desteğini esirgemeyen KUZKA Genel Sekreteri Dr. Serkan GENÇ, Ajans çalışanı tüm uzmanlarımıza, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na, Milletvekilimiz  Dr. Nazım MAVİŞ’e, Ak Parti İl Başkanımız  Uğur GİRESUN’a ve Durağan Kaymakamlığı Proje Ofisi Üyelerine İlçemiz adına teşekkürü bir borç biliriz."dedi.LinkedIn'de Paylaş
'de Paylaş
Telegram'da Paylaş
WhatsApp'da Paylaş