YAKAKENT İLÇE MÜFTÜSÜ MUHAMMET SALMAN AKHİSAR MÜFTÜLÜĞÜNE ATANDI


Haber Kategorisi : Yakakent Haberleri
Yayınlanma Tarihi : 16 Mart 2023 23:14
Okunma Sayısı : 558
Haberin Yazarı : Yönetici
Haberin Kaynağı : Site Yönetimi

        Yakakent İlçe Müftüsü olarak  25.07.2019 tarihinde Yakakent ilçesine atanan Muhammet SALMAN yeni görev yeri olan Manisa Akhisar ilçesindeki görevine başladı.

Muhammet SALMAN Kimdir? 

18.06.1974 tarihinde Giresun’da doğdu. İlkokul eğitiminden sonra Giresun Bölge Yatılı Hafızlık Kur’an Kursunda hafızlığını tamamladı. İmam-Hatip Lisesini bitirdikten sonra Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nden mezun oldu. "Kur'an-ı Kerim'de Felâh ve Fevz Kavramları" çalışmasıyla yüksek lisansını tamamladı.

Memuriyet hayatına İmam-Hatip olarak başladı. Bayburt İl Müftülüğü bünyesinde murakıp olarak görevini yürütürken Trabzon Darıca Eğitim Merkezini kazandı. Birinci olarak tamamladığı İhtisas eğitiminin ardından Giresun Çanakçı İlçe Müftülüğüne Vaiz olarak atanan SALMAN, 2007-2012 yılları arasında uzun süreli din görevlisi olarak Almanya’da görev yaptı.

2012 yılında yurt dışından döndükten sonra, Ordu İl Vaizliği görevinin ardından sırasıyla Hakkari Çukurca İlçe Müftülüğü, Giresun Alucra İlçe Müftülüğü ve Samsun Yakakent İlçe Müftülüğü görevlerinde bulundu.

13.03.2023 tarihinde Akhisar İlçe Müftülüğü görevine başladı.

Arapça ve Almanca bilen Muhammet SALMAN, evli ve bir çocuk babasıdır.


LinkedIn'de Paylaş
'de Paylaş
Telegram'da Paylaş
WhatsApp'da Paylaş